W 2018 roku Mariah Carey powróciła na listy przebojów wydając swój 15 krążek zatytułowany „Caution” i chociaż płyta zebrała bardzo pochlebne opinie, to sama artystka przyznała, że teraz czuje jakby kilka elementów wydawnictwa nadawało się do poprawy. 

Chwalona zarówno przez fanów Carey, jak i krytyków płyta została doceniona przede wszystkim za dostarczenie klasycznej Mariah z nowoczesnym akcentem. „Caution” przesłuchać można TUTAJ.

W rozmowie z Questlove w ramach jego podcastu „Questlove Supreme”, diwa wypowiedziała się szczerze na temat swojego ostatniego studyjnego albumu.

„Uwielbiam niektóre piosenki z „Caution”, ale nie sądzę, żebym wokalnie była wtedy w miejscu, w którym mogłabym być teraz. Został on wydany w pośpiechu. I spójrz, to jest mój najlepszy, najbardziej chwalony przez krytyków album, ale myślę, że to dlatego, że krytycy się zmienili. Wierz lub nie, jeśli spojrzysz na to z tej strony, to jest to najbardziej lubiany przez krytyków album, ale to co chciałam powiedzieć to to, że nie poświęciłam tyle czasu ile normalnie by mi to zabrało i naprawdę chciałbym mieć wtedy ten czas by nagrać jeszcze kilka piosenek na ten album, aby po prostu mieć ten wyraz w pełni.”

Carey skrytykowała również sposób w jaki jej sztab promował „Caution” przed premierą: „W tamtym czasie dla ludzi liczyło się żeby przywrócić mnie z powrotem i sprawić by wszyscy wiedzieli, że wydałam album. A potem schrzanili to sposobem, w jaki wydawali te utwory promocyjne. Dlaczego? – przecież po prostu można było wypuścić ten singiel”.

„Moi fani naprawdę się wściekają kiedy krytykuję moje stare albumy. Ale to nie tak. Naprawdę lubię „Caution” jako album, ale jeśli porównamy to np. z „Butterfly” – miałam wtedy tyle czasu ile zapragnęłam. Poszłam w to i zrobiłam co chciałam. Pracowałam na Florydzie, pracowałam w Nowym Jorku, pracowałam tam gdzie chciałam i naprawdę poświęcałam temu czas. Ale patrząc na to gdzie przemysł muzyczny jest teraz, to nie mamy już takiego luksusu.” – dodała.

Fani Mimi nie ukrywają w social mediach swojego zaskoczenia krytycznymi słowami ich idolki na temat powszechnie lubianego przez nich albumu, a jednocześnie przyznają, że rozbudza to ich ciekawość kolejnym krążkiem Mariah, który ma być bardziej dopracowany niż „Caution”. Sama artystka przyznała w „Questlove Supreme”, że rozpoczęła już prace nad nową muzyką, ale „tym razem ma do tego inne podejście”.

Mariah Carey wypowiedziała się na temat filmu biograficznego. Artystka chce przenieść swoją książkę autobiograficzną na duży ekran

„All I Want for Christmas Is You” Mariah Carey z największą w historii liczbą odsłuchań na Spotify

Kolejny numer 1. na koncie Mariah Carey. Artystka została bestsellerową autorką

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here