Nie bez powodu Mariah Carey nazywana jest królową Bożego Narodzenia. Świąteczny klasyk diwy, „All I Want for Christmas Is You” dotarł w tym tygodniu do 3 miejsca w zestawieniu najlepiej  sprzedających się piosenek w Stanach Zjednoczonych. 

Utwór Carey awansował o 15 oczek z 18 na 3 miejsce, wyrównując jednocześnie swój rekord ze stycznia tego roku, kiedy to odnotował swoją najwyższą w historii pozycję na Billboard Hot 100. Jak do tej pory jest to najlepszy wynik dla świątecznej piosenki wykonywanej solo. Ponadto Mariah odnotowała w tym tygodniu również powrót do top 10 Billboard 200 z albumem „Merry Christmas”.

Fani Mariah Carey trzymają kciuki mocno zaciśnięte, licząc na to, że „All I Want For Christmas Is You” zdoła w tym roku wspiąć się na najwyższą pozycję listy Hot 100. Dla legendarnej artystki był by to już 19 raz kiedy królowałaby na szczycie tego zestawienia, tym samym wyprzedziłaby Elvisa Presleya w rankingu artystów z największą ilością numerów 1. Przewagę nad Mariah mieliby w tym wypadku jedynie The Beatles (20).

Obecnie na szczycie Hot 100 znajduje się The Weeknd z kawałkiem „Heartless”, a tuż pod nim jest Post Malone z „Circles”.

Mariah Carey ma na ten miesiąc zaplanowaną jeszcze premierę filmu dokumentalnego opowiadającego historię powstania słynnego świątecznego singla. „Mariah Carey is Christmas!” dostępne będzie na Amazon Music. Zwiastun filmu do zobaczenia TUTAJ.

Mariah Carey zapowiada nowy film dokumentalny o powstaniu „All I Want for Christmas Is You”

Mariah Carey wypuściła nowy teledysk do kultowego „All I Want For Christmas Is You”

Mariah Carey wydała reedycję swojego świątecznego albumu. Posłuchaj płyty „Merry Christmas (Deluxe Anniversary Edition)” [streaming-party]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here