Maria Sadowska powraca! Polska wokalista w piątek wydała swój kolejny studyjny album, który do tej pory wydawnictwo promowane było przez single „Marakeczi”, „Początek nocy” czy „Wolno umierać”. 

Nowy longplay Marii Sadowskiej to następca dobrze przyjętej płyty „Jazz na ulicach”, która uzyskała status złotej płyty za sprzedaż. Autorka hitu „Kiedy nie ma miłości” nowy album zatytułowała „Początek nocy”. Na półki sklepowe trafił w miniony piątek 16 października nakładem wytwórni Agora. Na nowym wydawnictwie wokalistki i reżyserki znanej m.in. z wielokrotnego udziału w roli trenera w The Voice of Poland znajdziemy łącznie 9 premierowych utworów, w tym singlowe klimatyczne „Marakeczi” z udziałem Leszka Możdżera, klubowy tytułowy kawałek „Początek nocy”, balladę „Wolno umierać” czy przebojowe „Kocham Cię” z udziałem Kayah.
„Artystka po 6 latach od ostatniego wydawnictwa zdecydowała się nagrać album, który łączy wszystkie gatunki, w jakich się do tej pory poruszała. Swoje muzyczne doświadczenia i fascynacje zamknęła w płycie z piosenkami o miłości. I tak znajdziemy na niej jazzujące nowoczesne utwory, jak „Marakeczi” ze specjalnym udziałem Leszka Możdżera, przestrzenne ballady jak „Wolno umierać” czy przebojowe, elektroniczne „Sen” i tytułowy „Początek nocy”, przywołujące na myśl hity The Weeknd czy Calvina Harrisa. (…) Nowym albumem Maria zaspokoi więc głód zarówno fanów jej jazzowych dokonań („Tribute To Komeda”, „Jazz na ulicach”), publiczności obecnej z nią od ponad 20 lat na klubowych parkietach, jak i fanów jej popowych dokonań z płyty „Spis treści”” opisuje album wytwórnia wokalistki.

Pełna tracklista:

1. Sen
2. Początek nocy
3. Stracić nadzieję
4. Tysiące rzeczy, czyli piosenka o sprzątaniu
5. Zanim
6. Kocham Cię feat. Kayah
7. Niezgoda
8. Wolno umierać
9. Marakeczi feat. Leszek Możdżer

Maria Sadowska w duecie z Kayah. Zobacz teledysk do singla „Kocham Cię” promującego album „Początek Nocy”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here