Już dziś wieczorem Margaret powalczy o prawo do reprezentowania Szwecji na tegorocznej Eurowizji. Polska po raz kolejny wystąpi na żywo z singlem ‚In My Cabana’, z którym bierze udział w szwedzkim Melodifestivalen.


26-letnia Margaret zdecydowała się na start w Melodifestivalen 2018, czyli w 57. edycji festiwalu mającego na celu wyłonienie reprezentanta Szwecji w konkursie Eurowizji. Propozycja polskiej wokalistki – kawałek ‚In My Cabana’ – spotkała się z sympatią widzów i przedostała się do samego finału Melodifestivalen, który odbędzie się już dzisiaj wieczorem.

Wokalistka zmierzy się z jedenastką wykonawców, w tym m.in. z duetem Samir & Viktor, Mariette i Benjaminem Ingrosso. Jak szanse na zwycięstwo ma polska wokalistka? Prognozy szwedzkich bukmacherów są mało optymistyczne. Według nich Margaret podczas dzisiejszego koncertu może liczyć dopiero na 10. miejsce. Faworytem jest wspomniany Benjamin Ingrosso, który startuje z kompozycją ‚Dance You Off’. Dodajmy, że 20-letni wokalista ubiegał się reprezentowanie Szwecji już w zeszłym roku – Ingrosso zajął wówczas 5. miejsce w finale Melodifestivalen 2017.

Warto wspomnieć, że singiel Margaret radzi sobie bardzo dobrze w serwisach streamingowych oraz sklepach elektronicznych na tamtejszym rynku. ‚In My Cabana’ jest aktualnie na 15. pozycji w szwedzkim Itunes oraz na miejscu 9. w Spotify. Piosenka jest też w pierwszej dwudziestce Apple Music (19).