W zeszłym tygodniu głośno było o Jenifer Brenning, czyli niemieckiej wokalistce, która w tym roku wystartuje w Eurowizji w barwach San Marino. Uwagę przykuł utwór ‚Party Shore’, a to wszystko za sprawą swojego łudzącego podobieństwa do ‚Cool Me Down’ Margaret. 


Przypomnijmy, że portal Eurowizja.org kilka dni temu zwrócił uwagę na to, iż jeden z utworów pochodzących z krążka Brenning ‚Recovery’ – ‚Party Shore’ – do złudzenia przypomina singiel ‚Cool Me Down’, z którym Margaret startowała w polskich preselekcjach do Eurowizji w 2016 roku. Polska wokalistka zajęła wówczas wysokie drugie miejsce, zaś bilet na Eurowizję przypadł Michałowi Szpakowi.

Do całej sytuacji odniosła się główna zainteresowana, czyli Margaret. Piosenkarka najwyraźniej nie ma problemu z podobieństwem między dwoma kawałkami.

Rozmawiałam o tym z wszystkimi autorami piosenki. Byliśmy zgodni, że to nam niezwykle schlebia.” powiedziała Margaret. „Dziękujemy. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że ktoś mógł tak bardzo się zainspirować naszą muzyką. To świetne, dziękuję.” dodała wokalistka.

Co ciekawe, wspomniany utwór Brening ukazał się w tym samym roku, co ‚Cool Me Down’ – propozycja ‚Party Shore’ niemieckiej wokalistki ujrzała światło dzienne kilka miesięcy po premierze piosenki Margaret.