Dosłownie przed chwilą zakończył się wielki finał Melodifestivalen 2018, czyli szwedzkiego odpowiednika preselekcji do Eurowizji. W tym roku Szwecję w konkursie będzie reprezentować utwór ‚Dance You Off’ w wykonaniu Benjamina Ingrosso. Margaret i jej ‚In My Cabana’ ostatecznie uplasowało się na 7 pozycji. 


Przypomnijmy, że od kilku tygodni cała Szwecja żyje kolejnymi etapami Melodifestivalen 2018 mającego na celu wyłonienie tegorocznego reprezentanta Eurowizji. Szwedzkie preselekcje zostały podzielone bowiem na trzy etapy: półfinały, koncert drugiej szansy oraz wielki finał. Z każdego półfinału bilet do finałowego koncertu otrzymuje jedynie dwoje artystów (1 i 2 miejsce w danym półfinale), a piosenki, które uplasowały się 3 i 4 miejscu mogą zawalczyć ponownie w koncercie drugiej szansy.

W tym roku Szwecję reprezentować będzie Benjamin Ingrosso z piosenką ‚Dance You Off’ – utwór zdobył dziś łącznie najwięcej punktów w głosowaniu widzów i jurorów. Polski akcent w tegorocznym Melodifestivalen – Margaret i jej ‚In My Cabana’ – ostatecznie uplasowała się na pozycji 7. Dodajmy, że utwór ten radzi sobie bardzo dobrze na szwedzkich listach przebojów. ‚In My Cabana’ znajduje się m.in. w pierwszej dziesiątce tamtejszego Spotify.

Tak przedstawiają się oficjalne wyniki finału Melodifestivalen 2018

zrzut-ekranu-124

Zwycięski kawałek możecie posłuchać poniżej.