‚Man of the Woods’ Justina Timberlake’a nowym numerem 1 Billboard 200. Wydany w zeszłym tygodniu kolejny studyjny krążek wokalisty zadebiutował właśnie na samym szczycie zestawienia najchętniej kupowanych płyt w Stanach Zjednoczonych.


justin-timberlake-1024x576

‚Man of the Woods’ to piąte solowe wydawnictwo w karierze Justina Timberlake’a. 


Finalny wynik osiągnięty przez artystę nie przekroczył jednak progu sprzedaży przewidywanego początkowo przez serwis Hits Daily Double. ‚Man of the Woods’ w pierwszym tygodniu od premiery rozeszło się za oceanem w ilości 296 tysięcy egzemplarzy (242 tys. pochodzi ze sprzedaży tradycyjnej). To najwyższy wynik w USA od czasu premiery ‚Reputation’ Taylor Swift, które w swoim premierowym tygodniu przekroczyło próg 1 mln sprzedanych egzemplarzy.

Dodajmy, że to dużo gorszy wynik niż wynik osiągnięty przez Justina podczas premiery jego dwóch ostatnich wydawnictw – wydanych w 2013 roku krążków ‚The 20/20 Experience’. Pierwszy z nich, który ukazał się w marcu 2013 roku rozszedł się w swoim pierwszym tygodniu od premiery w nakładzie 968 tys. sztuk, podczas gdy wydana kilka miesięcy później druga część wydawnictwa mogła liczyć na sprzedaż na poziomie 350 tys. sztuk. Start ‚Man of the Woods’ w USA nie dorównał również dwóm pierwszym krążkom Timberlake’a (‚Justified’ – 439 tys., ‚FutureSex/Love Sounds’ – 684 tys.).

Na piątym studyjnym albumie autora przebojów ‚Mirrors’ oraz ‚Can’t Stop the Feeling!’ znalazło się łącznie 16 premierowych kompozycji, w tym wybrane na lead singiel ‚Filthy’ oraz promujące album utwory ’Supplies’ i ‚Say Something’ z gościnnym udziałem Chrisa Stapletona. Wśród osób, które pracowały przy tworzeniu krążka znalazło się wiele znanych nazwisk, w tym m.in. Timbaland, Pharrell Williams, Danja, Christopher Stapleton, Robin Tadross, Jerome Harmon, Eric Hudson czy The Neptunes.