64. finał Konkursu Piosenki Eurowizji za nami. Poza występami uczestników i emocjami związanymi z opublikowaniem wyników, jednym z głównych punktów wieczoru był gościnny występ królowej popu. Madonna wystąpiła na eurowizyjnej scenie z Quavo, wywołując niemały skandal.

Madonna od zawsze starała się wykorzystywać swoją pozycję w celu walki o prawa człowieka. Nie inaczej było podczas jej wczorajszego występu podczas finału Eurowizji 2019. Królowa popu pojawiła się na scenie tuż przed opublikowaniem wyników. Zgodnie z zapowiedziami, wykonała dwa utwory: „Like a Prayer” oraz najnowszy singiel promujący „Madame X”, czyli „Future”. W przejściu między pierwszym a drugim kawałkiem usłyszeliśmy też fragment „Dark Ballet”. Na scenie artystce towarzyszył Quavo. Jak zauważyli czujni widzowie, na plecach dwójki tancerzy pojawiły się flagi Izraela i Palestyny, czyli krajów, które pogrążone są w konflikcie.

Do skandalu, jaki wywołała swoim występem Madonna postanowili odnieść się sami organizatorzy Eurowizji. W oświadczeniu napisali, że Konkurs Piosenki Eurowizji to nie miejsce na polityczne manifestacje, o czym królowa popu została poinformowana.

„Podczas transmisji na żywo wielkiego finału Konkursu Piosenki Eurowizji, dwóch tancerzy Madonny miało na sobie flagi Izraela i Palestyny. Ten element występu nie był częścią prób, które były uzgodnione z EBU i KAN. Konkurs Piosenki Eurowizji nie jest politycznym wydarzeniem, o czym Madonna wiedziała” – napisano.

Za pośrednictwem swojego Instagrama, do słów krytyki odniosła się sama Madonna. Gwiazda opublikowała fragment występu, podczas którego widać wspomniane flagi i wymowny napis „WAKE UP”.

„Madame X jest wojownikiem o wolność. Jestem wdzięczna za możliwość rozpowszechnienia przekazu o pokoju i jedności na świecie” – napisała.

Polityczne przesłanie nie jest jedynym aspektem, za który Madonna została skrytykowana przez publiczność. Świeżo po występie, Internauci „zasypali” jej social media komentarzami o niedociągnięciach wokalnych. Występ Madonny znajdziecie poniżej (2:55:40).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here