Madonna to niewątpliwie królowa popu, jak i bohaterka licznych skandali. Artystka znalazła się dzisiaj pod ostrzałem mediów i Internautów za wygłoszoną przemowę podczas wczorajszej gali rozdania nagród MTV. Teraz odniosła się do słów krytyki na swoim Instagramie.

60-letnia wokalistka pojawiła się na gali MTV Video Music Awards, aby wręczyć nagrodę Camili Cabello w najważniejszej kategorii, czyli „Video Of The Year” za jej klip do singla „Havana”. Królowa popu postanowiła wykorzystać również swoją obecność na scenie, aby wyrazić uznanie dla zmarłej Arethy Franklin, określanej mianem „królowej soulu”. Madonna opowiedziała, w jaki sposób nieżyjąca gwiazda pomogła jej rozpocząć karierę wokalną w czasach, gdy skupiała się głównie na byciu profesjonalną tancerką.

„Pewnie wszyscy zastanawiają się teraz, dlaczego opowiadam tę historię. Ma to ze sobą związek, ponieważ nic nie mogłoby się wydarzyć bez naszej „Królowej soulu”. Zabrała mnie w to miejsce, w którym jestem dzisiaj. Wiem, że wpłynęła również na wielu ludzi w tym budynku, w tym miejscu, dzisiejszej nocy. Chcę ci podziękować, Aretha. Za wzmocnienie nas wszystkich. Szacunek! Niech żyje królowa!”.

Wypowiedź gwiazdy spotkała się ze sporą krytyką. Madonnie zarzucono m.in. to, że większą część swojej przemowy poświęciła samej sobie, a nie (w domyśle) honorowanej artystce. Królowa popu odniosła się do zarzutów za pośrednictwem swojego konta na Instagramie.

„Ku jasności: Zostałam poproszona przez MTV o zaprezentowanie nagrody w kategorii „Video Of The Year”. Później poproszono mnie o opowiedzenie jakichś anegdot z mojego życia, które związane są z Arethą Franklin. Podzieliłam się kawałkiem swojej historii i podziękowałam Arethcie za inspirowanie mnie. Nie byłam tam po to, aby ją uhonorować. To byłoby niemożliwe w ciągu dwóch minut przy całym tym chaosie. W takich warunkach nie mogłabym przedstawić jej w taki sposób, w jaki na to zasługuje. Niestety, większość ludzi ma wąski zakres rozumowania i skłonność do szybkiego oceniania innych. Kocham Arethę! SZACUNEK” wyjaśniła Madonna.

Im with the Winner!! The beautiful @camila_cabello ! So proud of her! 🌈💕🎉. And just to clarify: I was asked to present video of the year by MTV! And then they asked me to share any anecdotes I had in my career connected to Aretha Franklin! I shared a part of my journey and thanked Aretha for inspiring me along the way. I did not intend to do a tribute to her! That would be impossible in 2 minutes with all the noise and tinsel of an award show. I could never do her justice in this context or environment. Unfortunately most people have short attention spans, and are so quick to judge. I love Aretha! R.E.S.P.E.C.T. 🙏🏼. I Love Camilla! Congrats! I LOVE my dress! AND. I love-L O V E!! ♥️ and there is nothing anyone can say or do that will change that. #vmas #postivevibes

Post udostępniony przez Madonna (@madonna)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here