Madonna pod koniec zeszłego roku potwierdziła rozpoczęcie prac w studiu nagraniowym nad następcą wydanego w 2015 roku albumu ‚Rebel Heart’. 59-letnia artystka w międzyczasie promuje swoją linię kosmetyków ‚MDNA SKIN’, co wywołało wiele nieprzychylnych komentarzy wśród fanów domagających się nowej muzyki od swojej idolki. Wokalistka odniosła się do słów krytyki za pośrednictwem Instagrama.


Ostatnie miesiące zdecydowanie należą do jednych z najbardziej pracowitych w karierze Madonny. Artystka jest w trakcie nagrywania nowego materiału na potrzeby 14. albumu studyjnego, a także mocno poświęciła się promocji swojej marki kosmetycznej ‚MDNA SKIN’, zapraszając do współpracy m.in. Kim Kardashian. Wielu fanów królowej popu wyraziło swoje niezadowolenie rozbudowaną kampanią promocyjną produktów, zarzucając jej brak odpowiedniego zaangażowania w tworzeniu muzyki. 59-latka skomentowała kierowane w jej stronę oskarżenia za pomocą postu na swoim instagramowym profilu.

„Bądźcie cierpliwi. Nie zapomniałam po co Bóg zesłał mnie na świat.” napisała artystka, dołączając czarno-białe zdjęcie oraz cytat z singla ‚Music’.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu Madonna również za pośrednictwem Instagrama wyraziła niezadowolenie ze sposobu, w jaki funkcjonuje obecnie rynek muzyczny.

„Pamiętam, kiedy tworzyłam swoje nagrania z tymi samymi artystami od początku do końca, pozwalano mi na bycie wizjonerką i nie trzeba było chodzić do obozu pisania piosenek, gdzie nikt nie może siedzieć spokojnie przez ponad 15 minut…” napisała wówczas wyraźnie rozczarowana Madonna.