Madonna to artystka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Niekwestionowana królowa popu nagrała w swojej karierze 14 albumów studyjnych i zamieściła aż 38 singli w TOP 10 Hot 100 Billboardu, co czyni ją rekordzistką. Gwiazda ma jednak na swoim koncie znacznie więcej wartych uwagi utworów, które nie stały się singlami. Wybraliśmy 6 z nich.

  • Physical Attraction

Chociaż ciężko w to uwierzyć, za rok będziemy obchodzić 40-lecie kariery scenicznej Madonny. To właśnie w 1982 roku ukazał się pierwszy singiel wokalistki zatytułowany „Everybody” zwiastujący jej debiutancki album „Madonna”. Na płycie przyszła królowa popu sięgnęła po brzmienia typowe dla dyskotek z wczesnych lat 80. „Physical Attraction” to idealna wizytówka wczesnego dorobku artystki.

  • „Where’s the Party?”

W katalogu Madonny nie brakuje skocznych piosenek, które zachęcają do wyjścia na parkiet. Bez wątpienia jednym z najbardziej energicznych kawałków artystki jest zamieszczony na albumie „True Blue” numer „Where’s the Party?”.

  • „Till Death Do Us Part”

W 1989 roku Madonna była największą gwiazdą muzyczną na świecie i świeżo upieczoną rozwódką. Wokalistka rozeszła się z Seanem Pennem, a emocje przelała na papier, tworząc utwory na album „Like a Prayer”. Na kultowym krążku znalazła się piosenka będąca niejako zapisem toksycznej relacji, jaka łączyła tych dwoje. To właśnie „Till Death Do Us Part”.

  • „Love Spent”

Po wielkim sukcesie longplaya „Ray of Light”, który dla wielu słuchaczy jest opus magnum w karierze Madonny, wszyscy fani piosenkarki reagowali z ekscytacją na wieść o współpracy ich idolki z producentem Williamem Orbitem. Muzyk spotkał się z Madonną podczas sesji nagraniowych do albumu „MDNA”. Na płycie znalazła się wyprodukowana przez niego i odstająca od pozostałych zamieszczonych na niej kompozycja „Love Spent”, w której Madonna rzekomo podsumowuje swoje małżeństwo z Guyem Ritchiem.

  • „Iconic”

Tylko Madonna mogła zaprosić do współpracy Mike’a Tysona i nagrać z nim utwór o tytule „Iconic”. W utworze, poza legendarnym bokserem, można również usłyszeć Chance The Rappera. Kto jak kto, ale M. doskonale wie, co to znaczy być ikoną.

  • „Extreme Occident”

Nagrywając swój ostatni album studyjny „Madame X”, Madonna szukała inspiracji w Portugalii. Zamieszczony na płycie utwór „Extreme Occident” to jedna z najciekawszych pozycji, jakie na niej znajdziemy. Gwiazda użyła jej fragmentów jako zapowiedź całej ery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here