Kilka tygodni temu rozpoczęliśmy Wasze coroczne głosowanie Luvpop Music Awards 2018. W ramach LMA 2018 mieliście za zadanie wyłonić swoich faworytów w 10 różnych kategoriach. Najwyższy czas poznać wyniki Waszego głosowania!

Przypomnijmy, że na początku grudnia ruszył nasz coroczny plebiscyt Luvpop Music Awards – pierwsza faza eliminacja pozwoliła na ułożenie nominacji w LMA 2018, druga część głosowania miała za zadanie wyłonienie Waszych faworytów w każdej z 10-nastu kategorii.

W ramach eliminacji 5 pozycji z każdej kategorii z największą ilością Waszych głosów uzyskiwało automatycznie nominację. Dodatkowo nominację w każdej kategorii uzyskiwała także jedna DZIKA KARTA utwory / albumy / wykonawcy, którym nie udało się znaleźć w pierwszej piątce Waszych głosów, a których nominacja został zapewniona przez nasz wybór. Oczywiście dopiero teraz dowiecie się kto w danej kategorii był tzw. ‚dziką kartą’, a kto triumfował w eliminacjach.

Czas poznać wyniki!

I ARTYSTA ROKU

40.8% – SHAWN MENDES

25.5% – ED SHEERAN
10.5% – TROYE SIVAN
8.8% – ZAYN
8.5% – SAM SMITH
5.9% – CALVIN HARRIS

Trzeci (!) raz z rzędu to Shawn Mendes zwycięża w kategorii „Artysta Roku”. Rok temu wokalista triumfował w tej kategorii zdobywając ponad 41% Waszych głosów, dwa lata temu na Kanadyjczyka oddało głos ponad 45%. Dzika karta w tej kategorii powędrowała do Calvina Harrisa, który ostatecznie wylądował na końcu stawki.

II ARTYSTKA ROKU

39% – ARIANA GRANDE

22.7% – LADY GAGA
15.3% – SELENA GOMEZ
9.1% – CAMILA CABELLO
9.1% – NICKI MINAJ
4.8% – BEBE REXHA

Zdziwilibyśmy się, gdyby w tym roku było inaczej! Ariana Grande triumfowała w tej kategorii dwa lata temu, rok temu musiała zaś zadowolić się trzecim miejscem. Wokalistka wygrała również eliminacje. Kto był naszą dziką kartę? Bebe, we were all rooting for you, honey.

III GRUPA ROKU

27.7% – LITTLE MIX

20.3% – IMAGINE DRAGONS
18.8% – 5 SECONDS OF SUMMER
15% – MAROON 5
10.1% – YEARS & YEARS
8% – TWENTY ONE PILOTS

Podobnie jak w przypadku Ariany, również dziewczyny z Little Mix zwyciężają w swojej kategorii drugi raz (poprzedni raz: rok 2016). Panowie z Imagine Dragons, którzy triumfowali rok temu, tym razem muszą zadowolić się drugim miejscem. Nasza dzika karta, Twenty One Pilots, ostatecznie znalazła się na 6. miejscu zdobywając 8% Waszych głosów.

IV PIOSENKA ROKU

26.8% – SHALLOW / LADY GAGA, BRADLEY COOPER

21.7% – IN MY BLOOD / SHAWN MENDES
16.4% – GOD IS A WOMAN / ARIANA GRANDE
14.9% – THANK U, NEXT / ARIANA GRANDE
14% – YOUNGBLOOD / 5 SECONDS OF SUMMER
6.2% – I LIKE IT / CARDI B

Ten duet podbił Wasze serca! Nominowani do Oskara, zwycięzcy w naszym plebiscycie. Wyróżnienie w kategorii „Piosenka Roku” wędruje do Lady Gagi & Bradley Coopera, którzy namieszali w muzycznym świecie chwytającym za serce „Shallow”. My daliśmy tym razem szansę Cardi.

V ALBUM ROKU

30.2% – SWEETENER / ARIANA GRANDE

25.5% – SHAWN MENDES / SHAWN MENDES
21.5% – A STAR IS BORN / LADY GAGA, BRADLEY COOPER
10.8% – LM5 / LITTLE MIX
8% – QUEEN / NICKI MINAJ
4% – INVASION OF PRIVACY / CARDI B

Ariana Grande z albumem roku! Ten wybór z pewnością będzie miał zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Nie zmienia to jednak faktu, że „Sweetener” zgromadziło najwięcej Waszych głosów w tym roku. Ponownie, chcieliśmy docenić debiut fonograficzny Cardi B…

VI TELEDYSK ROKU

23% – THANK U, NEXT / ARIANA GRANDE

21.8% – LOST IN JAPAN / SHAWN MENDES, ZEDD
21.2% – SHALLOW / LADY GAGA, BRADLEY COOPER
15.3% – GOD IS A WOMAN / ARIANA GRANDE
11.6% – WOMAN LIKE ME / LITTLE MIX
7.1% – APESHIT / THE CARTERS

Trzecie wyróżnienie w tym roku dla Ariany Grande! Pomimo dwóch nominacji w tej kategorii – za „thank u, next” i za „God is a Woman” – wokalistce udało się, w ostatniej chwili, wyjść na prowadzenie Waszego głosowania. „thank u, next” zostaje Waszym klipem roku, zaś nominowani przez nas Państwo Carter muszą się zadowolić jedynie 7% głosów.

VII WSPÓŁPRACA ROKU

27.6% – SHALLOW / LADY GAGA, BRADLEY COOPER

23.7% – YOUTH / SHAWN MENDES, KHALID
15.3% – WOMAN LIKE ME / LITTLE MIX, NICKI MINAJ
13.8% – ONE KISS / CALVIN HARRIS, DUA LIPA
10.7% – DANCE TO THIS / TROYE SIVAN, ARIANA GRANDE
9% – FALL IN LINE / CHRISTINA AGUILERA, DEMI LOVATO

Dalszy ciąg wyróżnień dla tego magicznego duetu! Lady Gaga & Bradley Cooper, Wasi liderzy w „Piosence Roku”, zdobywają również największą ilość głosów w kategorii „Współpraca Roku”. Brawo! Nasza dzika karta tym razem uplasowała się na 4. miejscu („One Kiss” Calvin Harris, Dua Lipa).

VIII POLSKI ARTYSTA ROKU

29.4% – DAWID PODSIADŁO

22.5% – DAWID KWIATKOWSKI
22.3% – MICHAŁ SZPAK
11.7% – DODA
8.3% – ROKSANA WĘGIEL
5.9% – MARGARET

Męska czołówka w tym roku! Dawid Podsiadło zdobywa największą ilość Waszych głosów w tym roku, tuż za nim uplasował się jego imiennik Dawid Kwiatkowski (22.5%) oraz Michał Szpak (22.3%). My daliśmy szansę Margaret, która w tym roku zdobyła 5.9% głosów.

IX POLSKA PIOSENKA ROKU

26.7% – MAŁOMIASTECZKOWY / DAWID PODSIADŁO

24.2% – JESTEŚ / DAWID KWIATKOWSKI
23.0% – DREAMER / MICHAŁ SZPAK
11% – POCZĄTEK / PODSIADŁO, KORTEZ, ZALEWSKI
10.2% – NIE WOLNO PŁAKAĆ / DODA
4.9% – NIE MUSZĘ / JULIA WIENIAWA

Panie po raz kolejny muszą ustąpić męskiej części polskiej sceny muzycznej. Dawid Podsiadło wygrał fazę eliminacji, triumfował także w głosowaniu finałowym. Hit „Małomiasteczkowy” zdobył najwięcej Waszych głosów wyprzedzając single m.in. Michała Szpaka i Dody. Brawo! Kogo obdarowaliśmy dziką kartą? Jesteś tu i nie muszę pamiętać…

X POLSKI ALBUM ROKU

24.5% – MAŁOMIASTECZKOWY / DAWID PODSIADŁO

24.2% – DREAMER / MICHAŁ SZPAK
19% – PINK PUNK / AGNIESZKA CHYLIŃSKA
13.3% – SOMA 0,5MG / TACONAFIDE
11.9% – HOLOGRAM / SASZAN
7.2% – CAFE BELGA / TACO HEMINGWAY

Bank rozbity! Po raz pierwszy w historii Luvpop Music Awards polski artysta wygrywa we wszystkich trzech polskich kategoriach. Dawid Podsiadło triumfuje nie tylko w kategorii „Polski Artysta” i „Piosenka Roku”, ale także zdobywa najwięcej Waszych głosów w kategorii „Album Roku”. Niewiele, bo tylko 0.3% głosów, mniej uzyskał Michał Szpak za swój drugi album – „Dreamer”. Nasza dzika karta? Pink Punk!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here