Długo wyczekiwane wydawnictwo Lorde już zagościło we wszystkich serwisach streamingowych. Album Solar Power to następca uznanego przez krytyków i nominowanego do nagrody Grammy longplaya Melodrama. 

Na muzyczne nowości od Lorde jej słuchacze musieli długo czekać. Melodrama została wydana aż 4 lata temu. Stworzona wspólnie z Jackiem Antonoffem to jeden z najlepszych albumów wydanych w 2017 roku według oceny wielu krytyków. Najnowszy materiał artystki również został stworzony we współpracy z Jackiem.

Nowa era Lorde pokazała nam już pierwsze promienie Solar Power. Tytułowy numer, Stoned At The Nail Salon oraz Mood Ring. Słoneczne Solar Power to piosenka opowiadająca o zaraźliwej, pełnej flirtu letniej energii, która ogarnia nas od czerwca. Mood Ring jak sama artystka wspomina to czysta satyra.

Mój nowy album jest celebracją naturalnego świata, próbą uwiecznienia głębokich, transcendentnych uczuć, które przeżywam, gdy jestem na zewnątrz. W czasach pełnych bólu, żalu, głębokiej miłości i dezorientacji, szukam odpowiedzi w naturze. Nauczyłam się głębokich wydechów i nastrajania się. Album jest efektem tego podejścia. – opowiada Lorde wprowadzając odbiorców w świat swojego nowego wydawnictwa.

Ponadto ciekawym aspektem jest fakt, że Lorde zdecydowała się na wydanie płyty… bez samej kopii fizycznej CD. Format Music Box będzie zawierał zdjęcia, materiały graficzne, notatki oraz kod do cyfrowej wersji albumu. Decyzja została podjęta zgodnie z założeniem celebracji natury oraz pokazuje bardziej ekologiczne podejście. Oprócz piosenek z albumu, osoby, które zakupią Music Box wraz z kodem będą miały dostęp do dwóch bonusowych piosenek oraz innych niespodzianek przygotowanych przez artystkę.

Już na bardzo wczesnym etapie nagrań zdecydowałam, że chcę stworzyć postępową, mniej szkodliwą dla środowiska alternatywę dla płyty CD. Music Box będzie podobny w rozmiarze, kształcie i cenie, więc na półkach sklepowych będzie wyglądał bardzo podobnie co kompakt, ale jednocześnie będzie się wyróżniał, ponieważ został zaprojektowany w zgodzie z ewoluującą naturą nowoczesnego albumu – wyjaśnia Lorde swoją koncepcję na stworzenie płyty w tym wyjątkowym formacie.

Album Solar Power dostępny jest już we wszystkich serwisach streamingowych.

Tracklista:

1. The Path
2. Solar Power
3. California
4. Stoned at the Nail Salon
5. Fallen Fruit
6. Secrets from a Girl (Who’s Seen It All)
7. The Man with the Axe
8. Dominoes
9. Big Star
10. Leader of a New Regime
11. Mood Ring
12. Oceanic Feeling

Edycja deluxe:

13. Helen of Troy
14. Hold No Grudge

LORDE POWRACA PO CZTERECH LATACH. ZOBACZ KLIP DO NAJNOWSZEGO UTWORU SOLAR POWER JUŻ TERAZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here