Pomimo pandemii koronawirusa, przez którą Little Mix zmuszone zostały przerwać prace nad ich szóstym krążkiem, grupa prężnie promuje swoje nadchodzące wydawnictwo. W najnowszym wywiadzie Jade Thirlwall wyjawiła informacje na temat ich nowej piosenki.

W rozmowie z „Gaydio” Jade zdradziła, że podczas prac nad LM6 stworzyła tekst do utworu zadedykowanego społeczności trans. Współautorką piosenki jest Camille Purcell, która napisała teksty do takich utworów girlsbandu jak „Shout Out to My Ex”, „Love Me Like You”, „Black Magic”, „Hair”, „Think About Us” oraz do ich najnowszego singla „Break Up Song”, a także pojawiła się gościnnie w kawałku „More Than Words”.

„Napisałyśmy piosenkę, która według mnie i Camille byłaby świetną piosenką podnoszącą świadomość.” – powiedziała Jade. „Nie nagrałyśmy jej jeszcze, ale dopilnuję by tak się stało.”

Znaczna część wielbicieli brytyjskiej grupy to przedstawiciele LGBTQ+. Wokalistki są tego świadome i starają się wspierać swoich fanów. Jade przyznała również, że razem z koleżankami z zespołu poświęciły czas na dokładne doinformowane w tematach takich jak prawa LGBT, prawa kobiet i Black Lives Matter.

„To takie ważne. Zawsze staramy się podnosić świadomość. Naprawdę myślę, że jest to nasz obowiązek, mamy tak ogromną rzeszę fanów LGBT i chcę się upewnić, że nie rzucamy słów na wiatr i że robimy coś a nie tylko mówimy.”

„Tak właściwie to bałyśmy się powiedzieć niewłaściwą rzecz” – wyjaśniła. „Nie chciałyśmy rozmawiać o czymś, jeśli czułyśmy, że nie jesteśmy w tym naprawdę wykształconeAle wraz z wiekiem zmieniamy się, a także uczymy się więcej o tym, co dzieje się na świecie. Myślę, że wszyscy robimy to automatycznie w przypadku rzeczy, którymi się pasjonujemy – niezależnie od tego, czy chodzi o prawa kobiet, problemy LGBTQ czy Black Lives Matter.”

Little Mix wielokrotnie pokazywały, że są sojuszniczkami społeczności LGBTQ+, m.in. podczas ich koncertu w Dubaju, gdzie osoby nieheteronormatywne wciąż są karane, girlsband wystąpił na tle tęczowej flagi (więcej o tym TUTAJ). W 2018 roku Jade i Leigh-Anne Pinnock odebrały w imieniu całego zespołu nagrodę Honorary Gay Award podczas gali Attitude Awards organizowanej przez magazyn „Attitude”.

Little Mix oficjalnie rozpoczynają nową erę. Posłuchaj singla „Break Up Song” zwiastującego ich kolejny krążek

Szósty krążek Little Mix wyjdzie później niż planowano. Zespół przesuwa premierę płyty i teledysku do nowego singla

Jade z Little Mix o porównywaniu ich najnowszego singla do muzyki Duy Lipy i The Weeknd: „to całkowity zbieg okoliczności”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here