Wyruszenie w trasę koncertową to najpopularniejsza forma promocji nowego materiału. Największe gwiazdy muzyki zapowiadają swoje występy na całym świecie na kilka miesięcy przed rozpoczęciem wielkiego tournee. Nierzadko zdarza się jednak tak, że wskutek przeróżnych powodów, są zmuszone odwołać zaplanowane koncerty. Serwis ONTD przygotował listę piosenkarek, które najrzadziej odwoływały swoje show.

Po tym, jak Ariana Grande po raz trzeci odwołała swój koncert w Polsce, wielu jej fanów poczuło się niezwykle rozczarowanych. Jak jednak można zauważyć w najnowszym rankingu serwisu ONTD, wykonawczyni hitu „7 Rings” nie jest gwiazdą, która spośród diw popu najwięcej razy odwołała zaplanowane występy. Które artystki najwięcej razy odwołały swoje show, a fani której są natomiast prawdziwymi szczęściarzami?

15. Christina Aguilera

Wszyscy wiemy, że przez wiele, wiele lat, Christinie nie po drodze było z wyruszeniem w trasę. Dotychczas, wokalistka zagrała 294 koncerty i odwołała aż 46.

14. Mariah Carey

Mariah Carey może pochwalić się liczbą 298 zagranych koncertów. Niestety, odwołała 25 z nich.

13. Janet Jackson

Jedną z największych liczb odwołanych koncertów ma na swoim koncie Janet Jackson, bo 53. Artystkę „ratuje” jednak fakt, że w swojej karierze zagrała ich łącznie aż 684.

12. Adele
Zgodnie z danymi ONTD, Adele dała łącznie 250 koncertów, z czego zmuszona była odwołać 18. Daje to wynik 92,8% występów dochodzących finalnie do skutku.

11. Lady Gaga
W ciągu jedenastu lat oszałamiającej kariery, Lady Gaga zagrała 596 koncertów. Odwołała natomiast 41 z nich. Głównym powodem był problemy zdrowotne.

10. Britney Spears
Księżniczka popu zagrała rekordową liczbę 757 koncertów w zaledwie 20 lat, a odwołała 47 z nich. Przypomnijmy, że w 2004 roku, gwiazda została zmuszona do anulowania trasy „The Onyx Hotel Tour” z powodu kontuzji nogi.

09. Demi Lovato
Do tej pory, Demi Lovato zagrała 316 koncertów, a odwołała 19 z nich. W sierpniu 2018 roku, artystka po wyjściu ze szpitala poinformowała, że zaplanowane w Meksyku i Ameryce Południowej występy nie odbędą się.

08. Ariana Grande
Po ostatnich doświadczeniach, zapewne wielu z was obstawiało, że artystka zdominowałaby listę najczęściej odwołujących koncerty. Otóż nie. Na 283 zagrane koncerty, Ari odwołała 17 z nich. W tym trzy w Polsce.

07. Cher
Cher uznawana jest za boginię popu i patrząc na te liczby, nie sposób się temu dziwić. Artystka zagrała łącznie 1114 koncertów(!), a odwołała zaledwie 58 z nich.

06. Madonna
W trakcie swojej legendarnej kariery, królowa popu wyruszyła w dziesięć tras koncertowych, w ramach których zagrała 592 koncerty. Odwołała jedynie 17 z nich.

05. Rihanna
Rihanna wystąpiła łącznie na 533 koncertach, jednak 14 z listy zaplanowanych zostało odwołanych.

04. Beyonce
Beyonce to bez wątpienia jedna z najciężej pracujących gwiazd w show-biznesie. Artystka zagrała w sumie 494 koncerty, a odwołała tylko 12 z nich.

03. Miley Cyrus
Podium otwiera Miley Cyrus. Na 233 koncerty, artystka odwołała zaledwie… trzy.

02. Katy Perry
Katy Perry również odwołała trzy koncerty, jednak liczba jej występów jest znacznie większa, wobec czego wynik procentowy jest znacznie wyższy. Artystka zagrała w sumie 479 koncertów.

01. Taylor Swift
Taylor Swift znana jest z tego, że nigdy nie zawodzi swoich fanów. Wiele razy dowiadywaliśmy się, że zamawiała dla nich jedzenie, oferowała darmowe spotkania, a nawet płaciła za ich czesne. Na 452 koncerty, Taylor odwołała… tylko jeden!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here