Ikona kobiecego hip-hopu jeszcze mocniej potwierdza swój status. Kultowy album „The Miseducation Of Lauryn Hill” właśnie otrzymał status Diamentowej Płyty. 

Wydany w 1998 roku pierwszy, i jak do tej pory jedyny, solowy album Lauryn Hill uznawany jest za wzór idealnego połączenia soulu, R&B i rapu. Krążek okazał się być ogromnym komercyjnym sukcesem, sprzedając się w ilości 422 624 kopii w pierwszym tygodniu, debiutując na szczycie list przebojów w USA, a później zgarniając 5 statuetek Grammy (z 10 nominacji), co w tamtym czasie było rekordową ilością wśród kobiet.

Muzyczne arcydzieło do dzisiaj inspiruje rzesze artystów i wymieniane jest wśród jednych z najlepszych krążków w historii. Teraz do długiej listy zasług „The Miseducation Of Lauryn Hill” dopisać można ogromny sukces jakim jest uzyskanie statusu Diamentowej Płyty i to w dodatku jako pierwszy krążek nagrany przez raperkę.

Diamentową Płytę w Stanach Zjednoczonych przyznaje się tym wydawnictwom, których  sprzedaż przekroczyła w liczbę 10 milionów egzemplarzy. Przyznające certyfikat Recording Industry Association of America (RIAA) za pomocą mediów społecznościowych pogratulowało artystce.

„The Miseducation Of Lauryn Hill” dołączyło to bardzo elitarnego grona. Na ten moment,  przekroczyć ilość 10 mln sprzedanych kopii w Stanach Zjednoczonym udało się tylko 126 wydawnictwom, wśród nich znalazły się „…Baby One More Time” Britney Spears, „Thriller” Michaela Jacksona, „Like A Virgin” Madonny, i „21” Adele.

Dwie ikony w jednej piosence. Mariah Carey wydała nagrany z Lauryn Hill utwór „Save The Day” promujący jej nadchodzący album „The Rarities”

To tylko tym raperkom udało się zdobyć szczyt Billboard Hot. Zobacz pełną listę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here