Wczoraj donosiliśmy Wam o pozwie, jaki został skierowany przeciwko Lanie Del Rey przez zespół Radiohead w związku z podobieństwami utworu ‚Get Free’ do singla angielskiej grupy – ‚Creepy’. 32-letnia artystka podczas ostatniego koncertu odniosła się do zarzutów. 

Przypomnijmy, że muzycy grupy Radiohead we wspomnianej kompozycji 32-letniej Del Rey doszukali się licznych podobieństw do ich utworu ‚Creep’. Kompozycja ‚Get Free’ została zawarta na najnowszym albumie Amerykanki, czyli wydanym w lipcu ubiegłego roku ‚Lust for Life’. To właśnie ten utwór stanowi kość niezgody między członkami grupy Radiohead a amerykańską wokalistką.

„To prawda o tym pozwie. Mimo tego, że wiem, że moja piosenka nie jest zainspirowana ‚Creep’, Radiohead ma wrażenie, że tak było i chce do niej 100% z publishingu – w ciągu ostatnich miesięcy oferowałam im aż 40 procent, ale oni obstają przy 100 procentach. Ich prawnicy są nieugięci, więc załatwimy to w sądzie.” napisała wczoraj na swoim Twitterze Lana.

Jak donosi najpopularniejszy polski fanclub wokalistki – Lanaism  – Lana podczas swojego ostatniego koncertu wypowiedziała się na temat konfliktu z Radiohead.

Wiecie, nie spodziewałam się, że będę dzisiaj się o tym wypowiadać… ale sądzę, że zrobię to po tym, jak było na ten temat dzisiaj trochę newsów. Chcę tylko powiedzieć, że mam jedną, konkretną piosenkę, do której Radiohead chcą 100% praw wydawniczych. I, właściwie, jedynym powodem, dla którego o tym mówię… Wiem, że niektórzy z Was zostali przyprowadzeni tutaj przez osoby, które są naprawdę fanami, ale chcę Wam tylko powiedzieć, że niezależnie od tego, co wydarzy się w sądzie, sentyment tej piosenki, który był moją osobistą manifestacją – moim »modern manifesto« – niezależnie, czy ta piosenka zostanie mi odebrana, będę nadal walczyć o ten sentyment, nawet, jeśli nie pojawi się ona już na żadnym z przyszłych wydań albumu.” cytuje słowa wokalistki na swojej stronie polska społeczność poświęcona Del Rey – Lanaism. 

Fragment wypowiedzi Lany możecie zobaczyć na ww. fanpage’u w poście, który znajdziecie poniżej.