Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że to właśnie „The Fame” okazał się prawdziwą popową rewolucją na rynku muzycznym. Album, który sprzedał się w około pięciu milionach sztuk w samych Stanach Zjednoczonych, okazał się otwartą bramą do światowej kariery dla Lady Gagi.

208 tygodni na liście Billboard 200, kilkanaście platynowych płyt (w Polsce potrójna), dwie prestiżowe nagrody Grammy, notowania na podium na całym świecie. O takim debiucie marzy każdy artysta wkraczający na rynek muzyczny.

Nikt się nie spodziewał, że rewolucja nadejdzie akurat ze strony Lady Gagi, ale już po „Just Dance” wszystko stało się jasne. Kilkanaście milionów sprzedanych kopii na całym świecie, 250 milionów wyświetleń teledysku (nie licząc tych, które klip uzyskał przed powstaniem platformy Vevo), a później „Poker Face”, które powtórzyło ten imponujący sukces. W konsekwencji dziś Lady Gaga jest jedyną kobietą, której dwa pierwsze single sprzedały się w liczbie ponad 7 milionów sztuk. 10 lat temu teledyski na YouTube i serwisy streamingowe nie były tak popularne jak dziś, ale gdyby te utwory wydane by były dziś to ich popularność można by było przyrównać do „Blank Space” Taylor Swift.

Śmiało kilka utworów z krążka sprzed 10 lat można przenieść do aktualnych albumów i to czyni to wydawnictwo  wyjątkowym. Elektroniczne i taneczne bity Gagi do dziś wpasowują się w gusta współczesnej młodzieży mimo wzrastającej popularności muzyki R&B czy też rapu. Cieszymy się natomiast, że Gaga nie ulega modzie i zostaje wierna swoim ideałom tworząc nadal pop z najwyższej półki. Życzymy jej kolejnych sukcesów i czekamy na najnowszy album.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here