Kontrowersje, jakie pojawiły się wokół ciemnoskórego artysty po wyemitowaniu serialu dokumentalnego na jego temat spowodowały, że swój głos postanowiła zabrać również Lady Gaga. Amerykańska wokalistka opublikowała specjalne oświadczenie w social mediach.

W 2013 roku swoją premierę miał album Lady Gagi zatytułowany „ARTPOP”, który promowany był m.in. singlem „Do What You Want (With My Body)” z gościnnym udziałem R. Kelly’ego. Dziś amerykańska wokalistka ogłosiła, że utwór ten zniknie z jej katalogu w iTunes oraz ze wszystkich serwisów streamingowych. Dlaczego?

Lady Gaga postanowiła stanąć po stronie kobiet, które padły ofiarą R. Kelly’ego na tle seksualnym. Od lat mówiło się o tym, że artysta jest gwałcicielem, a nawet pedofilem. Stacja telewizyjna Lifetime zdecydowała się na wyreżyserowanie serialu „Surviving R. Kelly”, w którym znalazły się wypowiedzi ofiar popularnego piosenkarza oraz świadkowie przedstawionych zdarzeń.

„Stoję za tymi kobietami w 1000%, wierzę im, wiem, że przechodzą przez ogromny ból i głęboko czuję, że ich głosy powinny zostać usłyszane oraz wzięte na poważnie. Wszystko to, co usłyszałam o zarzutach skierowanych wobec R Kelly’ego jest niezwykle okropne i odrażające. Sama, jako ofiara przemocy seksualnej, postanowiłam stworzyć piosenkę i wideo o tym czarnym okresie w moim życiu. Moim założeniem było stworzyć coś bardzo wyzywającego i prowokującego, ponieważ byłam wściekła i wciąż nie poradziłam sobie z tą traumą. Utwór ten nosi tytuł „Do What You Want (With My Body)”. To wyraźnie pokazuje, jak bardzo pokręcone było moje myślenie w tamtym czasie. (…) Zdecydowałam usunąć naszą piosenkę z iTunes i innych serwisów streamingowych. Nie będę nigdy więcej z nim współpracować. (…)” – napisała artystka.

Pełne oświadczenie gwiazdy znajdziecie poniżej.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here