Czy Lady Gaga będzie miała takie same problemy, co Katy Perry? Nieznany nikomu artysta nagrywający na SoundCloud stwierdził, że amerykańska wokalistka splagiatowała jego utwór, tworząc wielki hit „Shallow”. Teraz domaga się milionów odszkodowania.

Lady Gaga to kolejna po Katy Perry gwiazda, która w ostatnim czasie została oskarżona o plagiat przez dużo mniej znanego artystę. Niejaki Steve Ronsen, który regularnie wrzuca autorskie kawałki do serwisu SoundCloud, doszukał się podobieństwa między swoim utworem „Almost”, a wielkim hitem Lady Gagi i Bradleya Coopera „Shallow”, który promował film „Narodziny Gwiazdy”. Piosenka została nagrodzona m.in. Grammy oraz Oscarem.

Ronsen, który w chwili wystosowania oskarżenia przeciwko Lady Gadze miał na swoim koncie zaledwie 300 odsłuchań „Almost”, domaga się milionów odszkodowania za użycie przez wokalistkę trzech chwytliwych akordów. Według doniesień amerykańskich mediów, autorka przeboju „Born This Way” wynajęła już prawnika, który przekonany jest o zwycięstwie swoim i sławnej klientki.

„Pan Ronsen i jego prawnik starają się zarobić łatwe pieniądze na sukcesach odnoszącego sukcesy artysty. To prawdziwie haniebne i złe. Doceniam Lady Gagę za jej odwagę i uczciwość, by stanąć w obronie wszystkich odnoszących sukcesy artystów, którzy oskarżani są o takie rzeczy” – oświadczył adwokat Gagi.

„DARK HORSE” KATY PERRY TO PLAGIAT. ARTYSTKA PRZEGRAŁA W SĄDZIE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here