Dzisiaj swoją oficjalną premierę ma długo wyczekiwany nowy album australijskiej wokalistki Kylie Minogue. ‚Golden’ to pierwszy krążek piosenkarki od czasu wydanego w 2015 roku ‚Kylie Christmas’.


Na 14. studyjnym albumie australijskiej księżniczki popu oraz autorki przebojów ‚Can’t  Get You Out of My Head’ i ‚All the Lovers’ znalazło się łącznie 12-naście premierowych kompozycji, w tym wybrane na lead single ‚Dancing’ oraz ‚Stop Me from Falling’. Na rozszerzonej edycji krążka znajdują się natomiast cztery dodatkowe kompozycje.

Kylie zapowiadając album zdradziła, że stworzony materiał jest dość intymny i bliski jej sercu, m.in. ze względu na fakt, iż jest współautorką wszystkich premierowych kompozycji. Australijka ponadto dodała, że przygotowany materiał różni się znacząco od jej wcześniejszego dorobku artystycznego i w związku z tym czuje spoczywający na jej barkach wielki ciężar odpowiedzialności za jego muzyczny poziom oraz odbiór fanów.

‚Końcówka 2016 roku nie była dla mnie dobra, więc praca nad płytą, była dla mnie wspaniałą odskocznią. W pewnym sensie mnie uratowała. Pracując w studiu, odzyskałam siłę i pewność siebie. Praca nad ‚Golden’ była jednocześnie niesamowitą, piękną i prawdziwą przygodą, z niesamowitym otoczeniem i klimatem w tle. Nashville sprawiło, że uwierzyłam w siebie na nowo, a proces tworzenia to niesamowite doświadczenie, które w pewnym sensie zmieniło i przewartościowało całe moje życie’  wyznała wokalistka.

Wśród osób, które pracowały przy tworzeniu krążka znalazło się wiele znanych nazwisk, w tym m.in. Nathan Chapman, Steve McEwan, Sky Adams, Liz Rose, Amy Wadge, Ash Howes, Mich Hansen czy Mark Taylor.

Posłuchaj i streamuj album ‚Golden’ poniżej.