Aż ciężko w to uwierzyć ale po ponad 40 latach swój nowy album wydała dzisiaj słynna szwedzka grupa ABBA. Wydawnictwo zatytułowane „Voyage” jest już dostępne w Polsce. 

Dziewiąty album ikonicznego zespołu promowany jest przez utwory „I Still Have Faith in You” i „Don’t Shut Me Down”, wydane wraz z ogłoszeniem albumu 2 września 2021 roku. Single zapowiadają również cyfrową rezydencję koncertową, która będzie odbywać się w Londynie od maja do grudnia 2022 roku. Podczas multimedialnego show członkowie zespołu Agneth Fältskog, Björn Ulvaeus, Benny Andersson i Anni-Frid Lyngstad wystąpią w formie awatarów na specjalnie zbudowanej arenie.

„Minęło sporo czasu, odkąd robiliśmy razem muzykę. Prawie 40 lat. Wiosną 1982 roku postanowiliśmy zrobić sobie przerwę i teraz stwierdziliśmy, że czas ją skończyć (…). Prawdę mówiąc, główną inspiracją do powrotu do studia było nasze zaangażowanie w stworzenie najdziwniejszego i najbardziej spektakularnego koncertu, o jakim mogliście zamarzyć. Będziemy mogli usiąść na widowni i zobaczyć nasze cyfrowe wcielenia, które wykonają nasze utwory na specjalnie wybudowanej scenie w Londynie wiosną 2022. Dziwne i fantastyczne”.

Na płycie „Voyage” znalazło się 10 nowych utworów ABBY skomponowanych przez Anderssona i Ulvaeusa. Pełna tracklista poniżej.

TRACKLISTA
1. „I Still Have Faith in You”
2. „When You Danced with Me”
3. „Little Things”
4. „Don’t Shut Me Down”
5. „Just a Notion”
6. „I Can Be That Woman”
7. „Keep an Eye on Dan”
8. „Bumble Bee”
9. „No Doubt About It”
10. „Ode to Freedom”

Wszystkim, którzy cierpliwie byli z nami w ten lub inny sposób przez te wszystkie dekady: Dziękujemy za to, że czekaliście – czas rozpocząć nową podróż. Koncerty i płytę nazwaliśmy po prostu „Voyage” i naprawdę wpływamy na niezbadane terytoria. Z drobną pomocą naszych młodszych wcieleń, wybieramy się w przyszłość. To nie jest łatwe do wytłumaczenia, ale coś takiego nigdy wcześniej się nie wydarzyło”.

ABBA powróciła! Kultowa grupa zapowiedziała pierwszy od 40 lat album i wydała dwie nowe piosenki

Cher podzieliła się klipem do coveru „Chiquitita” zespołu ABBA. Wokalistka wykonała utwór w języku hiszpańskim

ABBA powraca! Zespół zapowiada pierwszy od 39 lat materiał

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here