Wyczekiwany album Dojy Cat „Planet Her” zadebiutuje już jutro. Na kilka chwil przed premierą do Internetu trafiły pierwsze opinie i recenzje wydawnictwa. 

Krytycy oraz dziennikarze niemal zgodnie stwierdzają, że „Planet Her” nie zawodzi i w znacznej części sprostuje wybuchanym oczekiwaniom fanów.

Magazyn „Vulture” nazwał „Planet Her” najlepszym, wśród dotychczasowych wydawnictw muzycznych Dojy, natomiast „Stereogum” pisze o płycie „Nowy album powala. Spokojnie można go uznać za jeden z najlepszych albumów popowych 2021 roku. Przygotujcie się„. 

Otwierający album, utrzymany w klimacie afrobeatu, kawałek „Woman”, jak podaje „Stereogum”, jest niemal manifestem kobiecej siły i krytyką nastawiania kobiet przeciwko sobie przez media. W „Get Into It (Yuh)” Doja mocno zainspirowała się twórczością i stylem Nicki Minaj (sama raperka zostaje również wspomniana na końcu piosenki). Dowiadujemy się również, że najnowsza współpraca Dojy z Arianą Grande zatytułowana „I Don’t Do Drugs” to doskonała popowo-rapowa ballada, w której Grande jest jak z swoim żywiole, ale Doja nie odbiega od niej wokalnie. Kolejny collab na traciliście – „Pay Day” charakteryzuje się nietypową formą i „dziwnymi” wokalami, co wyróżnia piosenkę z katalogu Dojy. 

W opublikowanych recenzjach redaktorzy wyróżniają również takie utwory jak reggaetonowe „Naked” mieszające w głowie „Love To Dream”, „You Right” z The Weeknd, mieszające style „Alone”, pozytywne „Imagine” czy „Been Like This”, a także wydane już „Need To Know” oraz lead singiel „Kiss Me More”, który „The Guardian” ocenia jako: „lekki, letni, naprawdę dobrze wyprodukowany i imponująco treściwy”, a następnie dodaje „cechy, które znaleźć można na wielu innych utworach z „Planet Her”„. 

Według opublikowanych artykułów, Doja Cat na „Planet Her” w charakterystycznym dla siebie sposób bawi się formą, stylem i tekstem, jednocześnie pozostając spójna. W muzycznym materiale można wyczuć inspiracje seksualnością, figlarnością, wielkimi gwiazdami rapu jak Nicki Minaj czy Cardi B, a także klimatami z SoundCloud. Nowy album Dojy Cat wpasowuje się w obecne trendy na rynku.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Doja Cat (@dojacat)

Doja Cat podzieliła się fragmentami piosenek z nadchodzącego albumu

Premiera nowego utworu oraz teledysku od Dojy Cat i The Weeknd już w ten piątek

„Planet Her” jeszcze w tym miesiącu. Doja Cat opublikowała okładkę, tracklistę i datę premiery wyczekiwanej płyty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here