Twitter ponownie opublikował listę muzycznych artystów, o których najczęściej tweetowano w ubiegłym roku w Stanach Zjednoczonych. Ranking zdominowały gwiazdy K-popu.

Już czwarty roku z rzędu na szczycie listy najpopularniejszych artystów na amerykańskim Twitterze znalazła się grupa BTS. Boysband pokonał m.in. Kanye Westa i Beyoncé, którzy zajęli pozostałe miejsca na podium. Zaraz za nimi uplasował się Drake. Na liście najchętniej tweetowanych wykonawców znalazły się jeszcze takie K-popowe grupy jak Ateez, NCT i EXO. Najlepszą 10 zamykają Megan Thee Stallion, Harry Styles i Bad Bunny.

Jeśli chodzi o utwory muzyczne, najwięcej wzmianek na amerykańskim Twitterze zgarnęli również BTS. Piosenki koreańskiego zespołu „Dynamite”, „ON”, „Black Swan” i „Life Goes On” zajęły cztery pierwsze miejsca. GOT7 mają piątą pozycję z „Breath”. K-pop wciąż zdobywa nowych fanów na całym świecie. Nowe statystyki pokazują, że ​​w 2020 roku pojawiło się 6,7 miliarda tweetów na temat K-popu – o 10% więcej niż w 2019.

Shakira, Kanye West, Doja Cat i Adele wśród najczęściej wyszukiwanych w Google artystów w 2020 roku

Beyoncé nagrała piosenki z Cardi B i Nicki Minaj?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here