Na ten dzień czekało wiele z Was: ‚Despacito’ po rekordowych 16-nastu tygodniach spędzonych na szczycie Hot100 musi uznać wyższość Taylor Swift. Nowy singiel wokalistki – ‚Look What You Made Me Do’ – właśnie dotarł do 1 miejsca zestawienia.

Zgodnie z przewidywaniami ‚Look What You Made Me Do’ obejmuje stery w amerykańskim zestawieniu Billboard Hot100. Nowy singiel Taylor Swift pokonał wielotygodniowy numer 1 w postaci ‚Despacito’ Luisa Fonsiego, Daddy Yankee’go oraz Justina Biebera. Wspólny kawałek Panów utrzymywał się na szczycie przez 16-naście tygodni.

‚Look What You Made Me Do’ awansowało na 1 miejsce zestawienia po zeszłotygodniowym debiucie na pozycji 77. Jednocześnie wynik Taylor zapewnił jej największy w tym roku tygodniowy wynik w zakresie streamingu (84.4 mln w USA), a także rekord w zakresie streamów dla utworu kobiecego – ‚Look What You Made Me Do’ osiągnęło najlepszy kobiecy rezultat w tym zakresie w historii (do tej pory królowała Adele, która w listopadzie 2015 roku zdobyła 61.6 mln streamów w jednym tygodniu dzięki singlowi ‚Hello’).

Swift osiągnęła także najlepszy wynik w tym roku jeśli chodzi o sprzedaż: pierwszy singiel z albumu ‚Reputation’ rozszedł się w tygodniowym nakładzie 353 tysięcy sztuk docierając do 1 miejsca zestawienia Billboardu Digital Songs Sales. Wynik ten jest lepszy od dotychczasowego lidera w tym zakresie, czyli Eda Sheerana i jego ‚Shape of You’ (240 tys. w styczniu 2017 roku).

To nie pierwszy numer 1 dla Taylor w Hot100: poprzednio do szczytu zestawienia dotarły single: ‚We Are Never Ever Getting Back Together’, ‚Shake It Off’, ‚Blank Space’ oraz ‚Bad Blood’ z gościnnym udziałem Kendricka Lamara. Najnowszy singiel ‚LWYMMD’ jest zatem już piątym utworem wokalistki, który dotarł na szczyt zestawieniu.


miley_final

SPRAWDŹ NOWE #WHATSGOOD TUTAJ!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here