Odbywające się od prawie dwóch tygodni protesty odbijają się dużym echem w sieci i to nie tylko w samej Polsce. Głos w sprawie Strajku Kobiet zabiera coraz więcej światowych gwiazd. 

Pisaliśmy już, że przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce wypowiedziały się już takie zagraniczne muzyczne gwiazdy jak chociażby Dua Lipa, Zara Larsson, Madonna, Miley Cyrus, Yungblud, FINNEAS, Anne-Marie i Melanie Martinez. Lista ta cały czas rośnie.

Za pomocą mediów społecznościowych wsparcie walczącym od swoje prawa Polkom okazali w ostatnim czasie m.in. Florence Welch z zespołu Florence and the Machine, Paloma Faith, szwedzka piosenkarka Ängie, piosenkarka i aktorka Vanessa Hudgens, Aurora, Dylan Minnette z zespołu Wallows, a także ponownie Miley Cyrus, która udostępniła na swoim instastories relację modelki Anji Rubik, na którym widać transparent z fragmentem tekstu piosenki „Mother’s Daughter” będącej jednym z nieoficjalnych hymnów ostatnich wydarzeń.

Znana ze swojego aktywizmu była członkini Fifth Harmony Lauren Jauregui na swoim Instagramie wyraziła podziw wobec protestujących obecnie Polek i Polaków i na przykładzie naszego kraju ostro wypowiedziała się na temat ruchów zakazujących aborcji. „Trzymajcie chrześcijańskie wartości i łapy z dala od naszych praw. Porozmawiajcie także z Jezusem i połączcie się ponownie z naukami tego człowieka, proszę, jesteście przeciwieństwem Chrystusa.” – napisała na instastories.

Zagraniczne gwiazdy wspierają Strajk Kobiet w Polsce

Miley Cyrus wspiera Strajk Kobiet! Poinformowała fanów o sytuacji w Polsce

Dua Lipa kolejną gwiazdą wspierającą Polki. Artystka poparła Strajk Kobiet

Madonna kolejną gwiazdą, która wspiera protesty Polek

Kayah i Julia Wieniawa wsparły strajk kobiet podczas finału programu „Taniec z Gwiazdami”

Ostry głos młodego pokolenia: piosenka 18-letniego Karola Krupiaka hitem internetu. Posłuchaj „Osiem gwiazd (wojna)”

Swiernalis i Michał Szpak – wybuchowy duet po stronie kobiet! Posłuchaj utworu „POLSKA TO KOBIETA”

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here