Gratulacje dla takich gwiazd jak Beyoncé, Taylor Swift i Jay Z, którzy nie tylko zgarnęli nominacje od przyszłorocznych nagród Grammy, ale przy okazji udało im się tym pobić kilka rekordów. 

Podczas zorganizowanej wczoraj przez Recording Academy transmisji live oficjalnie ogłoszono wszystkie nominacje do Grammy Awards 2021. Bank rozbiła Beyoncé, która tym razem ma aż 9 szans na wygraną. Tym samym artystka w całej swojej karierze została wyróżniona przez Akademię łącznie aż 79 razy, co daje jej tytuł artystki z największą w historii liczbą nominacji do Grammy. Do pobicia ogólnego rekordu największej liczby nominacji musi jeszcze wyprzedzić swojego męża Jay’a-Z, który dzięki ogłoszonym wczoraj trzem nowym nominacjom zrównał się z legendarnym producentem muzycznym Quincy’m Jonesem. Obaj panowie mają na swoim koncie po 80 nominacji, co daje im ex aequo pierwsze miejsce.

Wśród 9 nominacji, Beyoncé została podwójnie wyróżniona w kategorii Record of the Year. Piosenka „Black Parade” oraz współpraca „Savage Remix” z Megan Thee Stallion, obie powalczą o tę prestiżową nagrodę. To daje 39-letniej wokalistce łączną liczbę 7 nominacji do ROTY, co pozwala jej zrównać się Frankiem Sinatrą, który do tej pory sam dzierżył tytuł artysty z największą liczbą nominacji w tej kategorii.

To nie koniec sukcesów dla rodziny Carterów. Córka Beyoncé i Jay’a-Z, Blue Ivy jest od teraz najmłodszą osobą, która zdobyła nominację do Grammy. Utwór „Brown Skin Girl”, z udziałem 8-latki powalczy w kategorii „Best Music Video”.

Wszystkich pozostałych nominowanych sprawdzić można TUTAJ.

63. Ceremonia Grammy Awards odbędzie się 31 stycznia.

GRAMMY AWARDS 2021: Ogłoszono wszystkie nominacje

Justin Bieber narzeka na nominacje do Grammy 2021: „Changes to album R&B”

Nicki Minaj ostro skrytykowała nagrody Grammy: „Nigdy nie zapominajcie, że Grammy nie przyznało mi mojej nagrody dla Najlepszego nowego artysty”

Gwiazda gwieździe nierówna – kogo zabrakło w wielkich zestawieniach Grammy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here