Aleyna Tilki to urodzona w Turcji gwiazda, której profil na Instagramie obserwuje ponad 2,6 miliona osób. Na swoim koncie ma również 1,5 miliarda odsłon na YouTube, ponad 600 tysięcy followersów na Spotify oraz 130 milionów streamów na platformie. To wszystko osiągnęła dzięki wydaniu zaledwie sześciu singli. Kim jest Aleyna Tilki?

Aleyna Tilki to urodzona w Turcji supergwiazda, której profil na Instagramie obserwuje ponad 2,6 miliona osób. Na swoim koncie ma również 1,5 miliarda odsłon na YouTube, ponad 600 tysięcy followersów na Spotify oraz 130 milionów streamów na platformie. To wszystko osiągnęła dzięki wydaniu zaledwie sześciu singli.

20-letnia, genialna, krnąbrna gwiazda popu zaczęła karierę w wieku 14 lat. Swój unikatowy styl tworzy zgrabnie łącząc rozmaite gatunki, a sięgając do swoich korzeni realizuje swą artystyczną wizję.

Aleyna Tilki wydała swój anglojęzyczny singiel „Retrograde”. To mroczny, zmysłowy elektroniczny utwór o rozpadzie związku. Ta hipnotyzująca opowieść o odrzuceniu, zachęca fanów refrenem „Nie cofam się, nie patrzę wstecz”.

Piosenkę napisali Dua Lipa, Sarah Hudson i Coffee, a skomponowali Diplo, King Henry oraz Jr. Blendr. Za produkcję odpowiada King Henry, miksem i masteringiem zajął się natomiast Luca Pretolesi. W nagraniu słychać chwytliwe dźwięki bağlamy (tradycyjnego tureckiego instrumentu strunowego), na której zagrał King Henry. Pod okiem trenerki śpiewu Lorny Blackwood, Aleyna po raz kolejny udowodniła, że pomimo młodego wieku jest już artystką dojrzałą, gotową na podbój międzynarodowych rynków.

Teledysk do utworu „Retrograde” został wyreżyserowany przez samą Aleynę i jest osadzony w futurystycznym stylu. W klipie artystka ucieka przed toksycznym związkiem i jednocześnie pokazuje swoją bezkompromisową naturę.

Jednak nie Miley i Dua? To właśnie Shawn Mendes miał pierwotnie zaśpiewać u boku Miley Cyrus w „Prisoner”

Ava Max opublikowała teledysk do singla „My Head & My Heart”

Lista 100 najbardziej wpływowych ludzi magazynu „Time”. Na #TIMES100NEXT 2021 m.in. Dua Lipa, Doja Cat, Chloe x Halle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here