Podczas piątkowego finału popularnego show z udziałem celebrytów występująca w roli gościa muzycznego Kayah otwarcie okazała swoją solidarność z kobietami. 

Ostatni odcinek 11. edycji „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami” odbył się z protestami w tle. W czasie emisji programu w całej Polsce trwały przemarsze przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że legalna aborcja w przypadku uszkodzenia płodu lub nieuleczalnej choroby, jest niezgodna z konstytucją.

Odcinek otworzyły swoim występem Kayah i Viki Gabor, które wykonały swój wspólny utwór „Ramię w ramię„. W obecnej sytuacji ich piosenka nabiera mocniejszego, bardziej symbolicznego znaczenia, co podkreśliła sama Kayah, która zdecydowała się zmienić tekst piosenki. „Bo żadna dama nie będzie walczyć sama, gdy sióstr tyle ma, gdy jest pośród nas, więc moja miła walcz!” – zaśpiewała. Uwagę zwrócił również ubiór artystki, a dokładnie przypięty do jej sukni znak czerwonej błyskawicy, która jest symbolem Strajku Kobiet.

Solidarność z protestującymi Polkami i Polakami wyraziła także uczestnicząca w programie Julia Wieniwawa. „Ten program jest wspaniały, ale w obliczu tego, co się dzieje, ta walka o Kryształową Kulę nie miała takiego ogromnego znaczenia jak to, że walczymy teraz właśnie, kobiety, i protestujemy. Chciałabym, żebyście wiedziały, że jestem z wami całym sercem” – powiedziała prezentując namalowaną na dłoni czerwoną błyskawicę.

Maria Sadowska w duecie z Kayah. Zobacz teledysk do singla „Kocham Cię” promującego album „Początek Nocy”

Viki Gabor i Kayah we wspólnym klipie. Zobacz teledysk do utworu „Ramię W Ramię”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here