Po długim czasie oczekiwania i kilkukrotnym przekładaniu premiery, najnowszy album Kanye’go West nareszcie zadebiutował w serwisach streamingowych. 

Premiera dziesiątego solowego longplaya Kanye’go pierwotnie zaplanowana była na koniec lipca, jednak po zorganizowanym 22 lipca na Mercedes-Benz Stadium w Atlancie publicznym listening party „Kanye West Presents A Donda Listening Event artysta stwierdził, że jego dzieło nie jest jeszcze gotowe i zdecydował się zamieszkać na stadionie, gdzie dopracowywał album.

„Donda” miało ostatecznie ujrzeć światło dzienne 3 września. Premiera została jednak niespodziewanie przyśpieszona na 29 sierpnia, po tym jak Drake (z którym obecnie Kanye ma dość publiczną kłótnię) ogłosił, że tego dnia wyda wyczekiwany krążek „Certified Lover Boy”.

Na wydawnictwie zadedykowanym zmarłej w 2007 roku mamie artysty – Dondzie West, znalazło się łącznie aż 27 utworów. Gościnnie pojawiają się m.in. The Weeknd, Kid Cudi, Travis Scott, Chris Brown oraz stary przyjaciel Westa JAY-Z.

Shakira, Kanye West, Doja Cat i Adele wśród najczęściej wyszukiwanych w Google artystów w 2020 roku

Kanye West chce pomóc Taylor Swift odzyskać prawa do jej muzyki, które wykupił Scooter Braun

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here