W miniony piątek Kanye West opublikował na Twitterze serię wpisów, w których obiecuje przynieść zmianę w branży muzycznej i umowach z wytwórniami. Artysta napisał m.in., że pragnie dopilnować by Taylor Swift odzyskała pełnię praw do swojego katalogu muzycznego. 

W czerwcu 2019, światem muzyki wstrząsnęła informacja o tym, że menadżer gwiazd Scooter Braun wykupił za 300 milionów dolarów wytwórnię Big Machine Records, dla której Taylor Swift nagrała sześć albumów studyjnych. W związku z podpisanym przez artystkę w wieku 15 lat kontraktem, właściwie nie ma ona obecnie praw do swojej muzyki wydanej pod szyldem tej marki (więcej na ten temat TUTAJ).

Ponad rok po tym zajściu, w swoich nowych tweetach Kanye West obiecuje zmianę w działaniu przemysłu muzycznego i wytwórni płytowych, które skrytykował za przejmowanie na własność prac artystów, w tym jego własnych oraz tych od Taylor Swift

„Zamierzam osobiście dopilnować by Taylor Swift otrzyma z powrotem swoją muzykę. Scooter jest bliskim przyjacielem rodziny.” – napisał.

To już drugi raz w ciągu tego miesiąca, kiedy to 43-letni raper wspomina o Taylor. Kanye był ostatnio gościem podcastu Cannon’s Class, w którym wypowiedział się na temat VMA 2008, kiedy to wtargnął na scenę przerwał przemowę piosenkarki. Jak sam przyznał – zrobił to bo Bóg tak chciał.

Kanye West zdradził, dlaczego przerwał przemowę Taylor Swift: „Bóg tak chciał”

Taylor Swift o przejęciu przez Scootera Brauna jej muzycznego katalogu: „To najgorszy z możliwych scenariuszy. Jestem smutna i przygnębiona”

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here