Pierwszy wielki solowy sukces Camili Cabello: była członkini Fifth Harmony właśnie dotarła do szczytu brytyjskiego zestawienia najpopularniejszych singli. A wszystko za sprawą ‚Havany’, czyli 2. singla zwiastującego debiutancki krążek 20-letniej piosenkarki.

Ostatni singiel Camili awansuje na 1. miejsce UK Official Chart po 3-tygodniowym pobycie na lokacie nr 2. ‚Havanie’ w tym tygodniu udało się pokonać lidera poprzednich notowań: Post Malone z ‚Rockstar’ po czterech tygodniach panowania na Wyspach musi uznać pierwszeństwo singla wokalistki nagranego z gościnnym udziałem Young Thuga. To pierwszy numer 1 w UK dla Cabello – poprzedni solowy singiel ‚Crying in the Club’ dotarł do 12. miejsca, również kolaboracje piosenkarki u boku innych artystów mijały się z pierwszą dziesiątką (‚I Know What You Did Last Summer’ z Shawnem Mendesem – 42, ‚Bad Things’ z Machine Gun Kelly – 16, ‚Know No Better’ z Majorem Lazerem – 15).

Szczytu zestawienia 20-letniej Camili nie udało się także zdobyć przy udziale koleżanek z grupy Fifth Harmony. Najwyżej notowany singiel zespołu na tamtejszym rynku (nagrany z udziałem Cabello) to wydane w 2016 roku ‚Work From Home’, które osiągnęło 2. lokatę. Wśród innych znaczących sukcesów 5H na Wyspach można dodać 3. miejsce dla ‚Worth It’, wszystkie pozostałe single notowane były poza pierwszą 20-stką zestawienia. Również w okrojonym składzie dziewczynom z 5H nie udało się osiągnąć większego komercyjnego sukcesu w Wielkiej Brytanii – ostatni singiel ‚He Like That’ nie dotarł do pierwszej 100-tki zestawienia UK Official Chart, a lead-singiel z ich trzeciego albumu – ‚Down’ – odnotował swoją obecność na rozczarowującym 47. miejscu.

Singiel ‚Havana’ zapowiada pierwszy solowy krążek Camili, który powinien pojawić się na początku przyszłego roku.

Myślę, że ukaże się na początku przyszłego roku.” zdradziła Camila w wywiadzie dla Official Charts. „Wiesz, masz tylko jedną szansę, aby stworzyć swój debiutancki album, a w tym momencie mamy tak dużo gotowych piosenek, które mi się podobają. Znasz te albumy, na których znajdziesz piosenki, które nie są tak dobre jak single. Ja chcę, aby każdy utwór był godny bycia singlem.” dodała wokalistka.

Nie wyobrażam sobie wydania czegoś innego. Dla przykładu: nie ma rzeczy, której bym nie zrobiła dla ‚Havany’ – jestem taka dumna z tego utworu i chcę się w ten sposób czuć, co do każdej piosenki. Mam mnóstwo piosenek, co do których mam to odczucie już teraz, ale mając taką ilość utworów na albumie, chcę czuć się tak samo co do każdej z nich.” wyjaśniła Cabello.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here