Po premierze dokumentu „Framing Britney Spears” w sieci zawrzało. Swoje stanowisko zajął były partner Britney Spears – Justin Timberlake. Piosenkarz przeprosił zarówno księżniczkę popu, jak i Janet Jackson.

5 lutego swoją premierę miał głośny dokument wyprodukowany przez dziennikarzy „The New York Times” – „Framing Britney Spears”. W filmie poświęcono wiele uwagi relacji księżniczki popu z Justinem Timberlakiem. Artysta nie został jednak przedstawiony w dobrym świetle. Fani Britney Spears uznali, że powinien on przeprosić zarówno dawną ukochaną, jak i Janet Jackson, z którą wystąpił na Super Bowl 2004.

Dziennikarz Wesley Morris przyznał, że po zerwaniu z Justinem „ludzie traktowali Britney jak przysłowiową szkolną szmatę”. 

Justin Timberlake zareagował na komentarze internautów i opublikował w mediach społecznościowych przeprosiny.

„Widziałem te wiadomości, tagi oraz komentarze i chcę na nie odpowiedzieć. Jest mi bardzo przykro na myśl o momentach w moim życiu, kiedy moje działania przyczyniły się do powstania problemu, kiedy mówiłem niepotrzebne rzeczy lub w ogóle nie mówiłem o tym, co było słuszne. Rozumiem, że zawiodłem swoim zachowaniem w tych momentach i w wielu innych oraz że skorzystałem z systemu, który toleruje mizoginię i rasizm. W szczególności chcę przeprosić Britney Spears i Janet Jackson, ponieważ zależy mi na tych kobietach i szanuję je, i wiem, że to ja zawiodłem.” – napisał. „Czuję się również zmuszony do odpowiedzi, po części dlatego, że każdy wmieszany w to zasługuje na coś lepszego, a co najważniejsze, ponieważ jest to przemiana, której z całego serca chcę być częścią i od której chcę się uczyć. Branża muzyczna jest zepsuta. Ustawia mężczyzn, zwłaszcza białych, na sukces. Jest tak zaprojektowana. Jako człowiek na uprzywilejowanej pozycji muszę o tym głośno mówić. Z powodu własnej ignorancji, nie widziałem tego wszystkiego, co działo się w moim życiu, ale nie chcę już nigdy więcej korzystać z tego, że inni są ściągani w dół. Nie byłem idealny w poruszaniu się po tym wszystkim w mojej karierze. Wiem, że te przeprosiny to pierwszy krok, który nie rozgrzesza przeszłości. Chcę wziąć odpowiedzialność za moje własne błędy, jak również być częścią świata, który podnosi na duchu i wspiera. Bardzo zależy mi na dobrym samopoczuciu ludzi, których kocham i kochałem. Mogę zrobić coś lepszego i zrobię to.”

Obejrzeliśmy „Framing Britney Spears”. Wy też powinniście [CYTATY]

Ariana Grande staje po stronie Britney Spears. Piosenkarka wsparła ruch #FreeBritney

Chłopak Britney Spears zabrał głos. Mężczyzna w ostrych słowach odniósł się do ojca piosenkarki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here