Już 9 lutego 2018 roku do kin na całym świecie trafi 3. część losów seksownego Doriana Greya, czyli ‚Nowe oblicze Greya’. Okazuje się, że utwór promujący film – ‚For You’ – według pierwotnych planów miał trafić do… Justina Biebera.

Poza samym filmem będącym ekranizacją powieści E. L. James sporym zainteresowaniem cieszą się również utwory promujące kinową trylogię. Kilka dni temu piosenkarka Rita Ora zaprezentowała promocyjny kawałek ‘For You’, który został nagrany przy współudziale brytyjskiego wokalisty Liama Payne’a. Według tamtejszej prasy artyści nie byli jednak pierwszym wyborem producentów filmu.  

Jak donosi brytyjski tabloid ‚Daily Star’ szefowie firmy Universal Pictures chcieli za wszelką cenę doprowadzić do tego, aby to Justin Bieber wykonał utwór ‘For You’ w celu promocji nadchodzącej produkcji – z Ritą Orą, czy też w wersji solo. Głównym powodem, jaki przemawiał za tym pomysłem miała być wciąż niesłabnąca popularność młodego Kanadyjczyka.

„Producenci nadchodzącej części mieli zupełnie inne plany, co do pierwszego singla. Chcieli Justina Biebera w roli artysty, który rozgrzeje słuchaczy przed premierą filmu. Pierwotnie Universal Pictures chcieli Biebera, aby wykonał tę piosenkę – z Ritą, czy też bez. To największy gwiazdor muzyki pop na świecie i właśnie na to byli nastawieni  napisano w artykule.

Przypomnijmy, że zeszłoroczny singiel promujący drugą część filmu –  ‘I Don’t Wanna Live Forever’ w wykonaniu Taylor Swift i Zayna –  cieszył się sporą popularnością na całym świecie.

„Rok temu producenci mieli najpopularniejszą piosenkarkę pop na świecie w postaci Taylor Swift, więc tym razem byli nastawieni na coś trochę innego, głównie z tego powodu, że Zayn Malik wykonywał piosenkę razem ze Swift, a on również [podobnie jak Liam] pochodzi z One Direction” uzasadnili redaktorzy Daily Star.

Warto wspomnieć, że w lutym 2017 roku w sieci pojawiły się pierwsze plotki odnośnie kolaboracji Biebera z Orą. Brytyjka opublikowała wówczas na swoim Snapchacie wideo, na którym widać było amerykańskiego wokalistę.