Amerykański raper A$AP Rocky, który miał być jedną z gwiazd tegorocznego Open’er Festival nadal pozostaje w szwedzkim areszcie. Artysta został zatrzymany 3 lipca przed swoim występem na SMASH Festival, z powodu bójki, która miała mieć miejsce w sztokholmskim centrum. 

Akcja #JusticeForRocky w mediach społecznościowych rozprzestrzeniła się w momencie upublicznienia przez magazyn TMZ artykułu dotyczącego nieludzkich warunków przetrzymywania rapera. Powołując się na ten wpis, A$AP Rocky miał spać na macie do jogi bez żadnego okrycia, woda pozostawała nieczysta, a jedzenie niejadalne. Jedynym posiłkiem spożywanym przez artystę przez 5 dni od zatrzymania miało być jedno jabłko dziennie.

Głos w sprawie zabrał dyrektor więzienia, który nie potwierdził informacji magazynu TMZ. Według niego więźniowie mają zapewnione dobre warunki. Raper został zmuszony do odwołania swoich nadchodzących koncertów na czas wyjaśnienia sprawy. Zarzuty mają zostać mu postawione do 19 lipca.

Petycję na stronie change.org, która nawołuje do wypuszczenia A$AP’a Rocky’ego ze szwedzkiego aresztu podpisało kilkaset tysięcy osób. Za stroną amerykańskiego artysty staje szerokie grono ludzi związanych z przemysłem muzycznym. Wśród nich znajdujemy takie gwiazdy jak Shawn Mendes, Justin Bieber, Nicki Minaj, Kris Jenner czy Tyler, The Creator.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here