Julia Wieniawa początek tego roku z pewnością może zaliczyć do udanych. Aktorka i wokalistka, która pojawiła się w dwóch dużych produkcjach filmowych (‚Kobiety Mafii’, ‚Kobieta Sukcesu’), potwierdziła, że dodatkowo pracuje nad materiałem na swoją debiutancką płytę.


Przypomnijmy, że Wieniawa, która jest związana kontraktem płytowym z wytwórnią Kayah, do tej pory wydała dwa single – ‚Oddycham’ oraz ‚Na Zawsze’. 19-letnia aktorka i piosenkarka wyznała, że pomimo swoich licznych projektów aktorskich, cały czas pracuje nad pierwszym krążkiem.

Chociaż to nie jest tak, że porzuciłam muzykę. W mediach sporo mówi się teraz o moich rolach, ale ja właśnie jestem w trakcie pracy nad płytą. Poznaję coraz lepszych producentów, którzy mnie inspirują. Ostatnio nawet zmieniłam muzyczny kierunek na bardziej odjechany – elektroniczny i alternatywny. Myślę, że osoby, które znają „Na zawsze” i „Oddycham”, będą w szoku, gdy usłyszą moje nowie piosenki. Cały czas się rozwijam, cały czas próbuję nowych rzeczy. Jestem w takim wieku, że nie chcę mocno się ukierunkowywać i określać. Nie lubię wpadać w szufladki, chcę sprawdzać się na różnych polach – zarówno w aktorstwie, jak i muzyce.” wyznała Wieniawa.

(…) Zależy mi na tym, by wydać płytę, którą już tak długo zapowiadam. Nie chcę być odbierana jako ta, która dużo mówi, a niewiele robi. Chciałabym, by ludzie kojarzyli mnie z ról i muzyki, a nie z tego, że zaczęłam karierę od programów rozrywkowych. Nie chcę spalić się na starcie. Poważnie podchodzę do swojej pracy. Wydaje mi się, że tylko w ten sposób mam szansę na to, by moja dobra passa trwała dłużej niż przysłowiowe pięć minut.” dodaje Julia.