Po latach od przykrego incydentu z 38. Super Bowl, Justin Timberlake zdecydował się na oficjalne przeproszenie Janet Jackson. Fani artystki twierdzą, że jej najnowsza publikacja na social mediach jest odpowiedzią na jego oświadczenie. 

Justin Timberlake wystąpił jako gość w u boku Janet Jackson na Super Bowl Halftime Show w 2004 roku. Podczas wykonywania przeboju „Rock Your Body” wokalista zerwał fragment kostiumu kultowej artystki i odsłonił jej pierś, co wywołało przeogromny skandal. Winą za ten wypadek została obarczona sama Janet. Musiała się ona liczyć z takimi konsekwencjami jak m.in. zbanowanie jej teledysków na MTV oraz zakaz wstępu na rozdanie nagród Grammy 2004 i odwołanie jej występu, podczas kiedy Timberlake pojawił się na uroczystości bez problemu, a nawet odebrał dwie statuetki. Konsekwencją tego wydarzenia był także upadek kariery wielkiej artystki, która niestety do dzisiaj nie powróciła do dawnej świetności.

Przez wiele lat po tym występie fani Janet domagali się od Justina wzięcia odpowiedzialności za tamto wydarzenie i kompletnie bezpodstawne zrujnowanie kariery ich idolki. Fala krytyki w kierunku JT znacznie wzrosła wraz z niedawną premierą dokumentu „Framing Britney Spears”, który opowiedział m.in. o tym jak podle media i sam Justin wykorzystywali temat jego rozstania z Księżniczką popu dla własnych korzyści. Pod naciskiem internautów gwiazdor opublikował na swoich mediach społecznościowych list z przeprosinami skierowanymi do obu słynnych wokalistek.

Rozumiem, że zawiodłem swoim zachowaniem (…) oraz że skorzystałem z systemu, który toleruje mizoginię i rasizm. W szczególności chcę przeprosić Britney Spears i Janet Jackson, ponieważ zależy mi na tych kobietach, szanuję je i wiem, że to ja zawiodłem (…). Z powodu własnej ignorancji, nie widziałem tego wszystkiego, co działo się w moim życiu, ale nie chcę już nigdy więcej korzystać z tego, że inni są ściągani w dół.” – napisał (całość oświadczenia Justina do przeczytania TUTAJ).

Głos zabrała Janet Jackson. Siostra Michaela Jacksona, która warto zaznaczyć, nie ma w zwyczaju dzielić się z opinią publiczną swoimi przemyśleniami i raczej unika personalnych publikacji w Internecie, zamieściła na Twitterze film z podziękowaniami dla fanów za ich  wsparcie i wstawianie się za nią. Co prawda, nie odniosła się bezpośrednio do przeprosin Timberlake’a, ale zdaniem wielu jej obserwujących, okoliczności i kontekst wpisu nie są przypadkowe.

„Siedziałam niedawno sama w domu i nagle zaczęłam płakać. Płakałam, ponieważ byłam bardzo wdzięczna za wszystko, czym Bóg mnie pobłogosławił, za wszystko, co mi dał. I jestem bardzo wdzięczna, że był w moim życiu i jestem bardzo wdzięczna za to, że wy jesteście w moim życiu. Jesteście dla mnie tacy wyjątkowi” – powiedziała w nagraniu Janet Jackson. Artystka wyraziła również swoją radość spowodowaną ponownym sukcesem jej hitowego albumu „Control”, który po 35 latach od premiery znów podbija rankingi sprzedaży w serwisach stremingowych w Stanach Zjednoczonych.

Justin Timberlake PRZEPRASZA Britney Spears i Janet Jackson: „Szanuję je, to ja zawiniłem”

Obejrzeliśmy „Framing Britney Spears”. Wy też powinniście [CYTATY]

Artyści wspierają Britney Spears. Coraz więcej gwiazd bierze udział w akcji #FreeBritney

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here