Iwona Węgrowska najwyraźniej nie należy już do fanek Eurowizji. Wokalistka, która rok temu próbowała swoich sił w polskich preselekcjach z wyjątkowo tandetnym utworem ‚Alone’, w gorzkich słowach wypowiedziała się na temat tegorocznej edycji konkursu i szans Gromee’go na powodzenie. 


ru-0-r-6500-n-oj2424967gzb0_gromee_plyta_chapter_one_z_wielkimi_hitami_piosenki_i_data_premi

W tym roku Polskę będzie reprezentował Gromee z utworem ‚Light Me Up’.


Na pytanie reporterki o to, czy wokalistka oglądała tegoroczne preselekcje do Eurowizji, Węgrowska wprost odpowiedziała, że nie.

Nie. Nie, ja tylko słyszałam z opinii ludzi, że chyba nie jest dobrze. Chyba już tak wszyscy są zrażeni do tego konkursu, że tak naprawdę gwiazdy nie chcą startować. Nie wiem, czy się boją, czy wiedzą po prostu jakiego typu to jest festiwal i jakie niesie ze sobą konsekwencje. I ciężko się przebić, i ciężko, żeby się udało nam Polakom.” wyznała Iwona. „Bardzo dużo słyszałam opinii, że w tym roku poziom jest bardzo niski. Ale tak jak mówię – nie słuchałam, bo już mnie tak wkurza ten konkurs, że naprawdę już po prostu, żeby się nie denerwować specjalnie po prostu nie chciałam słuchać tych piosenek, natomiast gdzieś tam opinia ludzi do mnie dotarła.

W dalszej części rozmowy dziennikarka poinformowała Iwonę, że w tym roku z uwagi na to, że propozycja Gromee’go jest utworem tanecznym, to możemy mieć szansę na powodzenie w tegorocznej Eurowizji. Węgrowska nie podzieliła jej entuzjazmu.

Może, a może i nie. Ponieważ wydaje mi się, że to jest konkurs, gdzie trzeba po prostu pokazywać głos przede wszystkim. Oczywiście, przy szybszych piosenkach jak najbardziej można, natomiast nie ma jak to w balladach. (…) Ballada to jest ballada. I tam rzeczywiście trzeba potrafić śpiewać. Potrafić umieć (pisownia oryginalna). To nie jest proste.” zakończyła znana z piosenki Feela wokalistka.

Przypomnijmy, że Iwona próbowała dostać się do polskich preselekcji eurowizyjnych w 2017 roku z kawałkiem ‚Alone’. Wokalistka ostatecznie nie zakwalifikowała się do listy wybranych przez TVP, natomiast – niestety – zdążyła wykonać utwór w kilku śniadaniówkach.