Cardi B ma na swoim koncie jedne z najbardziej ekstrawaganckich, najbardziej kontrowersyjnych i najbardziej omawianych teledysków ostatnich lat. Gwiazda zdradziła imponujące liczby stojące za niektórymi z nich. 

Ile kosztowało nakręcenie teledysków w Dubaju, luksusowym klubie ze striptizem lub rezydencji pełnej znanych kobiet showbiznesu? Cardi B za pośrednictwem Twittera podzieliła się wszystkimi sekretami dotyczącymi budżetów jej teledysków.

Raperka zdradziła w opublikowanych wpisach, że klip do jej pierwszego wielkiego hitu „Bodak Yellow” wyniósł „tylko” 15 tys. dolarów (ok. 56 tys. zł). „Byłam w Dubaju i stwierdziłam, że muszę sprowadzić tutaj kamerzystę i BOOM BOOM BANG… resztę znacie.” – napisała. Następnie przyznała, że koszta za „Bodak Yellow” to nic w porównaniu do takich teledysków jak „Money„, „Please Me” czy „Be Careful„, które kosztowały odpowiednio 400 tys., 900 tys. i 200 tys. dolarów (ok. 1,5 mln zł, 3,3 mln zł i 750 tys. zł). Natomiast najdroższy na tej liście jest zdecydowanie klip do jej hitowej współpracy z Megan Thee Stallion. Nakręcenie „WAP” z gościnnym udziałem m.in. Kylie Jenner i Normani, wymagało aż 1 mln dolarów (ok. 3,7 mln zł), z czego 100 tys. poszło na testy na koronawirusa dla całej ekipy filmowej.

Cardi opowiedziała również o swoich doświadczaniach z planów zdjęciowych niektórych klipów. Gwiazda wyjawiła m.in., że kolorowy i radosny teledysk do przeboju „I Like It” powstał w naprawdę ciężkich warunkach: „Ten dzień był bardzo irytujący. Byłam w ciąży, było gorąco, a paparazzi byli bardzo uciążliwi i niegrzeczni.” – napisała. Podobnie również czuła się podczas prac nad „Bartier Cardi„, które wyniosło 150 tys. dolarów (ok. 563 tys. zł)

Całkiem przyjemniej za to wspomina kręcony na Jamajce klip do „La Modelo” z Ozuną oraz „Taki Taki„, które było jej pierwszym klipem po urodzeniu dziecka – raperka chwali przy tym DJa Snake’a, który był dla niej dużym wsparciem na planie.

„WAP” od Cardi B & Megan Thee Stallion już dostępne! Zobacz teledysk do wspólnego singla raperek

Billboard Women In Music 2020: To te artystki miały największy wpływ na muzykę w ty roku

Kobieta Roku 2020 – Cardi B na okładce specjalnego wydania magazynu „Billboard”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here