Ostatni rok z pewnością nie należał do najbardziej udanych dla Iggy Azalei. Ostatnie single raperki spotkały się raczej z dość chłodnym przyjęciem ze strony fanów i krytyków, Australijka w wywiadzie dla PAPER opowiedziała o ciężkim okresie w swojej karierze.


Zeszłego roku Iggy Azalea z pewnością nie zaliczy do udanych. Klęska dwóch singli – ‚Mo Bounce’ i ‚Switch’ – sprawiła, że data premiery drugiego studyjnego albumu raperki po raz kolejny została przesunięta w czasie. Australijska gwiazda jakiś czas temu potwierdziła, że era ‚Digital Distortion’ to przeszłość, zaś krążek ten się nie ukaże. Gwiazda jednocześnie zapowiedziała, iż nowa nazwa jej albumu to ‚Surviving the Summer’, zaś premierowym singlem został utwór ‚Savior’.

Jak wyznała Iggy w wywiadzie dla PAPER MAGAZINE okres ery ‚Digital Distortion’ nie należał dla niej do najbardziej udanych.

Nie rozumieli tego (mojej muzyki – przyp.), tak długo jak nie pasowała do radia, ale ja za to wiedziałam, że nigdy nie odniosę ponownie sukcesu dopóki nie odnajdę kontaktu ze swoimi pierwszymi fanami. To jest to, co wiedziałam, że muszę sobie zapewnić, żeby być prawdziwą i znowu czuć pasję. Nie tylko zresztą dlatego, ale i po to, bym mogła jakoś znieść życie.” wyznała raperka.

Azalea odniosła się także do presji, jaka ciążyła na niej, jeśli chodzi o zdobywanie kolejnych hitów. Okazuje się, że wytwórnia raperki liczyła na radiowe przeboje, których nagrywanie Iggy przychodziło z trudem.

Wszystko się rozlatywało i chciałam kochać muzykę, którą robię i naprawdę w nią wierzyć. Kiedy dostarczyłam album, chcieli wiedzieć, gdzie są przeboje radiowe. To na czym im zależało to tworzenie utworów takich jak „Switch”. A te piosenki są świetne, ale pop nie brzmi dobrze bez pewnych fundamentów. Te wielkie single są w założeniu wisienką na torcie, nie dachem bez domu. Popowe kawałki są jak Skittles, smakują świetnie, ale jeśli ich zjesz za dużo to źle się czujesz. Nie jest to kreatywny posiłek. I tu właśnie jestem w najciemniejszym okresie swojego życia, rozważając samobójstwo, i śpiewam „Switch”.” dodała Iggy.