Iggy Azalea nie przestaje walczyć w udowodnieniu swoim słuchaczom, że serwisy streamingowe to platformy, w których najczęściej dochodzi do nielegalnych praktyk, takich jak opłacanie ich przedstawicieli przez wytwórnie płytowe, by wysoko umieszczali dane utwory w playlistach.

Sposób, w jaki słuchacze konsumują muzykę zmienił się na przestrzeni lat. Dziś, zdecydowana większość odbiorców korzysta z serwisów streamingowych, takich jak Spotify, Deezer czy Tidal. Wie o tym również Iggy Azalea, która nie daje za wygraną i wciąż próbuje udowodnić oszustwa, jakie panują w branży muzycznej.

Przypomnijmy, że Iggy wspominała o tzw. „payoli” w serwisach streamingowych już w marcu, kiedy to wydała singiel „Sally Walker”. Mimo tego, że piosenka cieszyła się sporą popularnością w iTunes, a nakręcone do niego wideo podbijało serwis YouTube, piosenka zadebiutowała dopiero na 62. drugim miejscu listy HOT 100 Billboardu. Rekordów sprzedaży nie pobił też album raperki „In My Defense”. Iggy Azalea słusznie zauważyła, że „Sally Walker” nie pojawiło się na playliście „Today’s Top Hits”, a w „New Music Friday” było dopiero w trzeciej dziesiątce.

Teraz, za pośrednictwem Twittera, Iggy Azalea ponownie zabrała głos odnośnie łapówek i innych nielegalnych praktyk stosowanych przez przedstawicieli dużych wytwórni fonograficznych, jak i serwisów streamingowych.

„Kiedy mówię o payoli w serwisach streamingowych, zachowujecie się, jakby nie było tematu. To jest kluczowe i nawet nie jest monitorowane, tak jak chociażby payola w radiu. (…) Nie wydaje mi się, by platformy takie jak YouTube czy te wliczające się do czystej sprzedaży, jak iTunes, powinny mieć najmniejsze znaczenie. Te liczby są zdecydowanie DUŻO trudniejsze do zdobycia. Najłatwiejsze g*wno to oszukiwać w radiu i serwisach streamingowych, które liczą się do tego stopnia, że bez nich nie możesz osiągnąć sukcesu. Buuuu” – napisała rozgoryczona.

DŁUGO WYCZEKIWANY DRUGI ALBUM STUDYJNY IGGY AZALEI JUŻ DOSTĘPNY. POSŁUCHAJ KRĄŻKA „IN MY DEFENSE” [STREAMING-PARTY]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here