Kolejny wielki sukces na koncie objawienia tego roku – Lizzo stał się faktem! 31-letnia gwiazda rozpoczęła już 4 tydzień na szczycie zestawienia najpopularniejszych piosenek w Stanach Zjednoczonych i tym samym za sprawą singla „Truth Hurts” pobiła historyczny rekord koleżanki z branży Cardi B. 

W aktualnym notowaniu najpopularniejszych piosenek w Stanach Zjednoczonych pierwsze miejsce okupuje w dalszym ciągu przebój „Truth Hurts” od Lizzo. To pierwszy numer 1 amerykańskiej gwiazdy w zestawieniu Billboard Hot100. Lizzo jednocześnie w tym tygodniu pobiła rekord amerykańskiej listy przebojów należący poprzednio ex-aequo do niej i Cardi B. Tym samym kawałek „Truth Hurts” wyprzedził hit „Bodak Yellow” i jest aktualnie samodzielnym liderem pod względem tygodni spędzonych na 1 miejscu listy przez solowy utwór wśród raperek… w historii.

Przypomnijmy, że „Truth Hurts” to dopiero trzeci w historii utwór raperki niezawierający tzw. featuringów, który dotarł do szczytu amerykańskiego Billboard Hot 100. Poprzednio ta sztuka udała się tylko „Doo Wop (That Thing)” z repertuaru Lauryn Hill oraz wspomnianej Cardi B za sprawą numeru „Bodak Yellow”.

Jednocześnie Lizzo jest szóstą raperką w historii, która dotarła do szczytu Hot100. Poprzednio udało się to wspomnianej Hill, Lil’ Kim, Shawnnie oraz Iggy Azalei.

Warto wspomnieć także, iż „Truth Hurts” światło dzienne ujrzało już we wrześniu 2017. O piosence zrobiło się naprawdę głośno niecałe 2 lata po premierze, kiedy to została ona użyta w produkcji Netflixa „Someone Great” z Giną Rodriguez w głównej roli. Piosenka została następnie dodana do wydanego w tym roku albumu Lizzo „Cuz I Love You”, który zadebiutował na 6 miejscu listy Billboard 200.

Lana Del Rey „Norman Fucking Rockwell!”: triumfalny powrót na tron muzycznej wizjonerki [RECENZJA]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here