Kolejny wielki sukces amerykańskiej raperki Cardi B. Dwudziestoczteroletnia gwiazda rozpoczyna właśnie swój trzeci tydzień na szczycie zestawienia najpopularniejszych piosenek w Stanach Zjednoczonych – Billboard Hot 100 – za sprawą swojego singla ‚Bodak Yellow’. 

W aktualnym notowaniu najpopularniejszych piosenek w Stanach Zjednoczonych pierwsze miejsce okupuje w dalszym ciągu ‚Bodak Yellow’ Cardi B. To pierwszy numer 1 dwudziestoczteroletniej gwiazdy w zestawieniu Billboard Hot100. Cardi B jednocześnie pobiła w tym tygodniu kolejny rekord amerykańskiej listy przebojów. ‚Bodak Yellow’ jest już najdłużej utrzymującym się na 1 miejscu listy solowym kawałkiem wśród raperek… w historii.

Przypomnijmy, że ‚Bodak Yellow’ to drugi w historii utwór raperki niezawierający tzw. featuringów, który dotarł do szczytu amerykańskiego Billboard Hot 100. Ostatnim kawałkiem, któremu udała się ta sztuka było ‚Doo Wop (That Thing)’ z repertuaru Lauryn Hill. Piosenka triumfowała na tamtejszym rynku w 1998 roku.

Jednocześnie Cardi B jest jedynie piątą raperką w historii, która dotarła do szczytu Hot100. Poprzednio udało się to wspomnianej Hill, Lil’ Kim (‚Lady Marmalade’), Shawnnie (‚Stand Up’ z Ludacrisem) oraz Iggy Azalei (‚Fancy’).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here