Poznaliśmy wszystkich tegorocznych laureatów prestiżowych nagród filmowych – Oscarów, w tym również w kategoriach muzycznych.

Nagrodę w kategorii Najlepsza Piosenka otrzymała H.E.R. za utwór „Fight For You” do filmu „Judas and the Black Messiah”. Piosenka 23-latki pokonała m.in. takich kandydatów jak „Husavik” z „Eurovision Song Contest” czy „Speak Now” z „One Night in Miami”.

Wokalistka i autorka tekstów przy „Fight for You” współpracowała z D’Mile i Tiarą Thomas. Podczas swojego przemówienia piosenkarka podziękowała swoim współpracownikom: „Bez nich piosenka nie byłaby tym, czym była”. Wyraźnie zszokowana zwycięstwem podziękowała również swoim rodzicom, przyznając, że „te dni słuchania Sly and the Family Stone, Curtisa Mayfielda i Marvina Gaye’a naprawdę się opłaciły!”. Inspirację kultowymi artystami podkreślała również stylizacja H.E.R., która do złudzenia przypominała strój Prince’a z gali z 1985 roku, kiedy to zdobył Oscara za „Purple Rain”.

H.E.R w swojej przemowie poświęciła również chwilę na apel do twórców muzycznych i filmowych: „Muzycy, filmowcy myślę, że mamy możliwość i odpowiedzialność, aby mówić prawdę i opisywać historię taką jaka była i jak łączy nas ona z dniem dzisiejszym i z tym, co widzimy dzisiaj na świecie” – powiedziała. „Wiedza to potęga, muzyka to potęga i tak długo, jak stoję, zawsze będę walczyć o nas, zawsze będę walczyć o swoich ludzi i walczyć o to co słuszne i myślę, że to właśnie robi muzyka i to właśnie robi opowiadanie historii”.

Oscara za Najlepszą Muzykę Oryginalną zgarnęli natomiast Atticus Ross, Jonathan Batiste oraz Trent Reznor za muzykę do animacji „Co w duszy gra”.

H.E.R. oficjalnie publikuje „Fight For You” z filmu „Judas and the Black Messiah”. Piosenka nominowana jest do Złotych Globów

Nagrody Grammy 2021 rozdane. Poznaj wszystkich tegorocznych zwycięzców

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here