Fani Britney Spears apelują do znanych artystów o wsparcie dla ich idolki. Które gwiazdy zdecydowały się publicznie wesprzeć księżniczkę popu, a które nie zabrały głosu? 

Równo tydzień temu, podczas pierwszego od lat wystąpienia w sądzie, Britney Spears szczerze opowiedziała światu o życiu pod nadzorowaną przez jej ojca kuratelą. Wokalistka w poruszającym przemówieniu wyjawiła m.in., że jest zmuszana do brania silnych leków, odcinana od jej fortuny, a także, że pomimo jej ogromnej chęci posiadania kolejnego dziecka, zakazuje się jej wyciągnięcia wkładki domacicznej. „Nie jestem szczęśliwa, nie mogę spać, mam depresję i płaczę każdego dnia” – powiedziała, jednocześnie prosząc sąd o zakończenie trwającego już 13 lat systemu nadzorującego każdy aspekt jej życia.

Od tego czasu wiele gwiazd i znajomych Britney z branży za pomocą mediów społecznościowych wyraziło swoje wsparcie dla 39-letniej artystki i zaapelowało o zakończenie nałożonej na nią kurateli.

Były chłopak Spears, Justin Timberlake, jako jeden z pierwszych opublikował serię wpisów.

Po tym, co zobaczyliśmy dzisiaj, wszyscy powinniśmy wspierać Britney. Bez względu na naszą przeszłość, dobrą i złą, i bez względu na to, jak dawno temu to było… to, co się z nią dzieje, jest po prostu nie w porządku. Żadnej kobiecie nie powinno się nigdy zabronić decydowania o własnym ciele” – napisał na Twitterze. „Nikt nigdy nie powinien być zmuszany do czegoś takiego… ani musieć prosić o pozwolenie na dostęp do wszystkiego, na co tak ciężko pracował”. Piosenkarz na koniec, w imieniu swoim i swojej żony, Jessici Biel, dodał: „Jess i ja przesyłamy naszą miłość i nasze absolutne wsparcie dla Britney w tym ciężkim czasie. Mamy nadzieję, że sąd i jej rodzina to naprawią i pozwolą jej żyć tak jak ona tego chce„.

Inna znajoma z dzieciństwa Britney, Christina Aguilera, również podzieliła się swoimi przemyśleniami. Wokalistka (która swego czasu przez media była kreowana na największą rywalkę Brit) opublikowała w sieci poruszający wpis.

Przez ostatnie dni byłam myślami z Britney Spears i wszystkim, z czym się zmaga. To niedopuszczalne, aby jakakolwiek kobieta, w ogóle człowiek, który chce mieć kontrolę nad własnym przeznaczeniem, nie mógł żyć tak, jak chce. Bycie uciszanym, ignorowanym, zastraszanym lub pozbawionym wsparcia przez „bliskie osoby” jest najbardziej wyczerpującą, niszczącą i poniżającą rzeczą, jaką można sobie wyobrazić. Psychiczne i emocjonalne szkody, jakie może to wywołać na ludzkim duchu, nie mogą być lekceważone. Każda kobieta musi mieć prawo do decydowania o własnym ciele, układzie rozrodczym, prywatności, przestrzeni i własnym szczęściu. Chociaż nie wiem dokładnie co się dzieje za zamkniętymi drzwiami tej bardzo wielowarstwowej i osobistej, ale jednak publicznej sprawy – wszystko, co mogę zrobić, to podzielić się płynącymi prosto z serca przemyśleniami po tym co słyszałam, czytałam i widziałam w mediach. Desperacja tej prośby o wolność prowadzi mnie do przekonania, że ​​ta osoba, którą kiedyś znałam, żyła bez współczucia i przyzwoitości ze strony tych, którzy sprawują kontrolę. Kobieta, która pracowała w warunkach i pod presją niewyobrażalną dla większości, zaręczam wam, że zasługuje na całą możliwą wolność, aby przeżyć swoje życie w pełnym szczęściu. Moje serce idzie do Britney. Ona zasługuje na całą prawdziwą miłość i wsparcie„.

Z całego serca mam nadzieję, że zostanie nagrodzona wolnością od tego agresywnego systemu. Zasługuje na to bardziej niż cokolwiek innego. Podziwiam jej odwagę i walkę o swoje” – napisała Halsey. „Przy okazji, pie*** każdego, kto myśli, że jako instytucja lub osoba ma prawo do kontroli zdrowia reprodukcyjnego kogokolwiek”.

Wsparcie dla ikony popu i akcji #FreeBritney wyrazili również tacy przedstawiciele świata muzyki, jak m.in. Mariah Carey, Tinashe, Missy Elliott, Anitta, Keke Palmer, Bebe Rexha, Brandy, Rina Sawayama i Cher.

Fani Brit, będąc ogromnie wdzięczni wymienionym artystkom za nagłaśnianie sytuacji, w której znajduje się ich idolka, nie ukrywają, że są zawiedzeni brakiem odzewu ze strony innych znanych gwiazd, w tym Madonny, Seleny Gomez, Iggy Azalei, Nicki Minaj, will.i.am’a, Rihanny, G-Eazy’ego czy Beyoncé, którzy na przestrzeni lat współpracowali z Britney, bądź wielokrotnie wspominali o niej w swoich wypowiedziach.

W swojej obronie stanęła Iggy Azalea. Australijska raperka w odpowiedzi na oskarżający ją wpis na Twitterze, odpowiedziała, że gdyby zabrała głos w obronie Britney zostałaby najprawdopodobniej pozwana przez jej ojca (pisaliśmy o tym TUTAJ), co można podejrzewać dotyczy również pozostałych wykonawców, którzy mieli okazję pracować wspólnie z księżniczka popu.

Britney Spears walczy o koniec kurateli. Przetłumaczyliśmy całe przemówienie artystki

Måneskin wspierają ruch Free Britney: „Powinna być wolna”

Fani Britney Spears skrytykowali Iggy Azaleę. Raperka odpowiedziała na zarzuty

Britney Spears po raz pierwszy wyjawia całą prawdę o kurateli: „Nie jestem szczęśliwa, nie mogę spać, mam depresję i płaczę każdego dnia”

Artyści wspierają Britney Spears. Coraz więcej gwiazd bierze udział w akcji #FreeBritney

Justin Timberlake PRZEPRASZA Britney Spears i Janet Jackson: „Szanuję je, to ja zawiniłem”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here