Słynne statuetki są marzeniem wielu artystów. Do dziś pozwoliły niektórym wybić się jeszcze bardziej, ale niestety – niektórych pominęły i wręcz o nich zapomniały. Oto największe gwiazdy światowej sceny muzycznej, które po prostu zostały wymazane z istnienia w oczach Akademii.

1.Diana Ross

Wokalistka, która swoją sławę zyskała jako wiodący głos „The Supremes”. Jej kariera okryta jest sprzedażą 100 milionów płyt, uzyskaniu 12 nominacji, a także uhonorowaniu jej w Hall of Fame i nagrodzeniu jej nagrodą za całokształt jej kariery w 2012 roku.

2. Bjork

Chociaż islandzka piosenkarka Björk jest uważana za jedną z najbardziej fascynujących i wyjątkowych artystek swoich czasów, nigdy nie zdobyła nagrody Grammy. Była nominowana aż 15 razy, co czyni ją czwartą najczęściej nominowaną artystką, która nigdy nie wygrała nagrody.

3. Snoop Dogg

Raper Snoop Dogg był nominowany aż 17 razy , ale nigdy nie zdobył nagrody Grammy. Jest on jednym z czołowych męskich nazwisk tego zestawienia.

4. Nicki Minaj

Pomimo 10 nominacji Nicki Minaj nigdy nie zdobyła nagrody Grammy. Fakt, że została całkowicie wykluczona z nominacji przy okazji ceremonii w 2019 roku, wprawił wielu fanów w szok, a także podsycił jej konflikt z Cardi B, która w tym roku zdobyła pięć nominacji, wygrywając jedną.

5. Guns N’Roses

Pod koniec lat 80. i na początku 90. Guns N ‚Roses było nominowane do trzech nagród Grammy, ale nigdy ich nie otrzymali mimo tego, że do dziś są jednym z najlepiej sprzedających się zespołów. Nie dostali oni także żadnego wyróżnienia ze strony akademii.

6. Bob Marley

Twarz Jamajki i muzyki reggae. Jedyną nominację otrzymał 20 lat po swojej śmierci, ale niestety nie zdobył dzięki niej statuetki. Wspomnieć tu możemy jednak o tym, że Recording Academy wprowadziło kategorię reggae dopiero w 1985 roku, czyli cztery lata po śmierci wokalisty.

7. Katy Perry

Pomimo tego, że była pierwszą kobietą, która miała pięć singli numer 1 z jednego albumu (2010’s „Teenage Dream”) Katy Perry wciąż nie wygrała Grammy. Była nominowana 13 razy, a w latach 2008-2014 – nominowana rok w rok.

8. Queen

Brytyjski zespół wytyczył wiele ścieżek w świecie muzyki. Został nominowany aż cztery razy, ale niestety bezskutecznie. W 2008 roku zostali jednak wprowadzeni do Grammy Hall of Fame.

9. Sia

Australijska piosenkarka i autorka tekstów Sia to niewątpliwie jedno z największych nazwisk naszych czasów – ale oczywiście, jest to także nazwisko bez Grammy. Mimo 9 nominacji, a w 2015 roku jak wielu uważało nominacji, która była „pewniakiem do wygranej” (mowa tu o nominacji „Chandelier”) – nie udało jej się dostać statuetki.

10. Abba

Szwedzka grupa, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest to jeden z największych zespołów w historii muzyki. Oczywiście nie zdziwi was to, że nie wygrali oni Grammy w przeciągu trwania swojej kariery, ale może zdziwi was to, że nie zostali oni nawet NOMINOWANI. W 2015 roku dołączyli jednak do Grammy Hall of Fame.

11. Selena Gomez

Amerykanka, której piosenki towarzyszyły nam od wielu wielu lat. Okryte złotem albumy wokalistki mogłyby być jej przepustką do uzyskania Grammy – niestety nie były. Przy ilości statuetek wokalistki widnieje 0, a może to być spowodowane także tym, że ma dokładnie taką samą liczbę nominacji.

12. Patti Smith

Ikona rocka i feminizmu, która nigdy nie otrzymała złotej statuetki. Mimo czterech nominacji nie wygrała żadnej z nich.

13. Depeche Mode

Brytyjska grupa muzyczna z kręgu elektronicznego popu. Powstała w 1980 roku i do dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów. Mimo 5 nominacji, także nie udało im się wygrać Grammy.

14. Oasis

Brytyjski zespół rockowy działający od 1991 roku. Na przełomie swojej kariery udało im się uzyskać 2 nominację w 39 i 41 rozdaniu nagród – niestety nie zdobyli oni upragnionej nagrody.

15. Lana Del Rey

Amerykanka, która cieszy się ogromną popularnością na świecie. Mimo 6 nominacji nie udało jej się uzyskać nagrody, a jej zeszłoroczna obecność na wielkiej gali została nazwana przez fanów „jej wykorzystaniem” jeśli chodzi o wizerunek.

16. Jennifer Lopez

Do piosenek JLo tańczył chyba każdy z nas i bez dwóch zdań możemy je nazwać największymi hitami na świecie. Niestety – sama wokalistka mimo 2 nominacji nigdy nie okryła się złotem jeśli chodzi o Grammy.

Czyje nazwisko dziwi was w tym zestawieniu najbardziej? Komu z miejsca przyznalibyście statuetkę, a kto waszym zdaniem ma ich aż za dużo?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here