Taylor Swift ma prawdziwy powód do świętowania, bowiem jej najnowszy album „Lover” ustanawia kolejne rekordy sprzedaży, radzi sobie świetnie w streamingu oraz otrzymuje bardzo pochlebne recenzje krytyków muzycznych.

Po długich oczekiwaniach 23 sierpnia ukazało się najnowsze wydawnictwo Taylor Swift, czyli krążek „Lover”. Na płycie znalazło się 18 premierowych kompozycji, w tym hitowe single „ME!”, „You Need To Calm Down” oraz najnowszy „Lover”. W ciągu 24 godzin od wydania siódmy studyjny album Amerykanki zgromadził ponad 55 milionów streamów w Spotify. Jednocześnie to drugi największy kobiecy debiut w serwisie po najnowszym wydawnictwie Ariany Grande „thank u, next” z wynikiem 70 mln odsłuchań.

Ponadto w ciągu pierwszej doby od jego wydania, każda z piosenek, jakie znalazły się na albumie, trafiła do TOP 50 Global Chart. Jeszcze lepiej materiał radzi sobie w Stanach Zjednoczonych bowiem wszystkie utwory zmieściły się w pierwszej 25-tce zestawienia Spotify. Co ciekawe, spośród wszystkich kawałków, które nie są singlami, najlepiej radzą sobie ”The Man” oraz „Cruel Summer”. Piosenki zadebiutowały w czołówce najczęściej streamowanych w Spotify odpowiednio na miejscach 4-5, a także zajmują wysoką pozycję w innych serwisach cyfrowych.

To nie koniec dobrych wiadomości dla Amerykanki, gdyż „Lover” według informacji przekazanych przez wytwórnie wokalistki Republic Records sprzedał się w ciągu 24 godzin w pokaźnej sumie 2 milionów kopii na całym świecie, w tym 450 tys. sztuk w samym USA, deklasując w zaledwie jeden dzień zespół Jonas Brothers za największą sprzedaż w pierwszym tygodniu po premierze w 2019 roku. Dodatkowo album okupuje szczyt światowych zestawień serwisów cyfrowych jak iTunes czy Apple Music, a także zbiera bardzo pozytywne recenzję.

Co ciekawe popularny amerykański serwis Metacritic zajmująca się recenzjami fimów, gier czy muzyki na podstawie recenzji wystawionych płycie „Lover” przez największe światowe serwisy i czasopisma przyznała płycie do tej pory aż 78 punktów na 100 możliwych co klasyfikuje album w ścisłej czołówce najlepszych wydawnictw tego roku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here