Już tylko tydzień dzieli nas od poznania laureatów najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce, czyli Fryderyka. Z tej okazji, przypominamy najważniejsze informacje dotyczące tegorocznej edycji.

Po 25 latach, organizatorzy gali wręczenia nagród Fryderyk 2019 postanowili postawić na zmiany. Statuetki zostaną wręczone po raz pierwszy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, a dzień po rozdaniu nagród odbędzie się Festiwal Fryderyk, podczas którego na scenie pojawi się plejada polskich artystów.

Wiadomo już, że w trakcie trwania Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu (9 marca), którą transmitować będzie stacja TVN, na scenie zaprezentują się następujący artyści: Agnieszka Chylińska, Ørganek, Reni Jusis, Skaldowie, Kayah, Kasia Nosowska, Edyta Górniak, Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Kortez, Lanberry i wielu innych. W trakcie trwania imprezy rozdane zostaną także nagrody w głównych kategoriach. Pełną listę nominowanych znajdziecie tutaj.

Przypominamy, że również wy, fani, macie w tym roku możliwość zagłosowania na waszych ulubionych artystów. Organizatorzy przywrócili bowiem Nagrodę Publiczności. Głosowanie odbywa się SMS-owo w dwóch kategoriach: Przebój Roku oraz Wydarzenie Roku. Pełną listę nominowanych oraz reguły głosowania znajdziecie na oficjalnej stronie Festiwalu Fryderyk.

W dniach, kiedy odbywać się będą obchody 25-lecia nagrody, na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego będzie można wziąć udział w specjalnie przygotowanych panelach dyskusyjnych, na których pojawią również sami artyści, m.in. Dawid Podsiadło oraz Lanberry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here