Występ Madonny podczas finału Konkursu Piosenki Eurowizji wzbudził wiele kontrowersji. Teraz wiadomo, że nadawca publiczny KAN pozwał firmę Live Nation za niewywiązanie się z umowy i odstąpienie od obietnic finansowych.

Zgodnie z krążącymi od miesięcy plotkami, Madonna pojawiła się jako gość specjalny na eurowizyjnej scenie w maju 2019 roku. Królowa popu wykonała wówczas na żywo swój nieśmiertelny przebój „Like a Prayer” oraz jeden z singli promujących jej wydany w czerwcu album „Madame X” zatytułowany „Future” i nagrany z raperem Quavo. Występ gwiazdy wywołał niemałe kontrowersje przede wszystkim przez nawiązanie do konfliktu Izreal – Palestyna, jak również przez podpisanie umowy właściwie w ostatniej chwili.

Jak podaje „Variety”, izraelski nadawca publiczny KAN, który w maju zorganizował Konkurs Piosenki Eurowizji, złożył w czwartek pozew w Tel Awiwie przeciwko Live Nation i Live Nation Israel. Jego zdaniem, przedstawiciele Madonny naruszyli warunki umowy i nie wywiązali się ze swoich zobowiązań. Rzeczniczka KAN potwierdziła, że ​​pozew rzeczywiście został złożony, jednak odmówiła dalszego komentarza. Według akt sądowych dostępnych w sieci, izraelski nadawca żąda od Live Nation aż 390 tysięcy dolarów. Termin pierwszej rozprawy nie został jeszcze ustalony.

Jak można przeczytać w aktach sądowych, KAN zapewnił Madonnie wsparcie techniczne i logistyczne, które wykraczało poza produkcję Eurowizji. Dodatkowe wsparcie z ich strony obejmowało miedzy innymi specjalne projektory, słuchawki, asystentów scenicznych, namioty, ochronę i innych pracowników. KAN twierdzi również, że przedstawiciele Live Nation zgodzili się pokryć te koszty, jednak nigdy nie zwrócili zainwestowanych w show Madonny pieniędzy.

Suma za pojawienie się Madonny podczas Eurowizji 2019 została pokryta przez kanadyjsko-izraelskiego miliardera Sylvana Adamsa. Warto wspomnieć, że po zwycięstwie Netty w 2018 roku, przedstawiciele KAN publicznie walczyli z rządem Izraela o sfinansowanie wydarzenia, po czym zostali zmuszeni do zaciągnięcia pożyczki w wysokości około 20 milionów dolarów na pokrycie kosztów związanych z organizacją imprezy.

MADONNA WYWOŁAŁA SKANDAL NA EUROWIZJI. ARTYSTKA NAWIĄZAŁA DO KONFLIKTU IZRAEL-PALESTYNA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here