Amerykański serwis Hits Daily Double właśnie podał finalne wyniki sprzedaży nowego albumu Taylor Swift w USA. ‚Reputation’ zgodnie z przewidywaniami zadebiutuje na 1. miejscu zestawienia najpopularniejszych płyt w Stanach Zjednoczonych, sprzedaż jest jednak niższa niż dotychczasowe prognozy analityków.

Według HDD szósty studyjny krążek Swift rozszedł się w ciągu swojego premierowego tygodnia w ilości 1.29 mln sztuk (1,289,921). Oznacza to, że Taylor oczywiście może liczyć na 1. miejsce najlepiej sprzedających się albumów w tym tygodniu w USA. Za wokalistką uplasowali się m.in. Sam Smith (‚The Thrill of It All’ – 65 tys.), Chris Brown (‚Heartbreak On a Full Moon’ – 55 tys.) oraz Maroon 5 (‚Red Pill Blues’ – 39 tys.).

To wynik minimalnie lepszy niż sprzedaż, jaką w tym czasie osiągnął poprzedni album wokalistki. Przypomnijmy, że wydany w 2014 roku album ‚1989’ w swoim pierwszym tygodniu w Stanach Zjednoczonych rozszedł się w nakładzie 1.287 mln sprzedanych kopii, również dwa poprzednie przekroczyły milion (‚Red’ – 1.21 mln, ‚Speak Now’ – 1.05 mln). To zatem czwarty krążek z rzędu Swift, któremu udało się przekroczyć pułap 1 miliona w ciągu 7 dni od premiery.

Analitycy amerykańskiego rynku muzycznego przewidywali wyższe wyniki niż finalny rezultat osiągnięty przez Taylor. Serwis HDD kilka dni temu oszacował sprzedaż ‚Reputation’ na 1.5 mln sztuk. Również wytwórnia samej wokalistki – Big Machine Records – stawiała na dużo wyższy wynik (okolice 2 milionów). Przypomnijmy jednak, że opublikowane wyniki pochodzą od serwisu Hits Daily Double, zaś w ciągu następnych 48 godzin również magazyn Billboard powinien podać informacje na temat sprzedaży ‚Reputation’, które mogą nieznacznie różnić się od informacji podanych przez HDD. Obydwa konkurencyjne serwisy opierają się bowiem na innych dostawcach danych.

Recenzję ‚Reputation’ możecie przeczytać TUTAJ


Sam Smith ‚The Thrill of It All’: głos przesiąknięty bólem złamanego serca [RECENZJA]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here